Tapani on kirjoittanut terveisensä Kotisivuillen :-)
http://www.tapanikansa.fi/?page_id=4
Ihan asiaa Tapsa kirjoittaa kritisoidessaan Radio suomea .
Tapanin terveiset
3
101
Vastaukset
- dodii......
Kyllähän nuo itseääntoistavat soittolistat ottavat varmasti monia kuulijoita ja artisteja päähän, mutta eri asia on sitten ,että miten fiksua on mennä julkisesti haukkumaan radion musiikkipäälikköä luonnehäiriöiseksi idiootiksi. Rehellistä ja suorasukaista toki, muttei ehkä kovin aikuismaista toimintaa. Noh, Tapsa on Tapsa. Hän ei ainakaan kuvia kumartele.
Mukavaa kun on tulossa syksyllä konserttikiertuekkin. Minkähänlaisia lauluja se sisältää ? Hyvä että on myös kirkkokonsertteja ja muitakin keikkoja tulee lisää.
Suorasanaiseen tyyliinsä Tapsa purnaa tuosta radio Suomen touhusta, mutta ihan syystäkin. Se musiikkipäälikkö on jo niin pöllähtäneen näköinenkin ,että ei Tapsan arvio siitä varmaan paljon pieleen mene.- Safira~
Konserttikiertue luvassa syksyllä !!! JEE !!!! :-D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit345227Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984516Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1372977Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112500Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182028Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231900
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459