Tartten vanhan tilalle 1100 nokian. Se on helppo ja nopea käyttää puhelimena. Tartten vain puhelimen en muuta. Mikä on helpoin malli? jo vanhan 3310 oli huippu puhelin . Ihmetyttää kun ei ole perus helppoa puhelinta vaa noita hiton älypuhelimia vaan tungetaan joka paikkan. Olen putkimies ja en tartte mitään ihme älyä haalarintaskuun. Kotona hoidan asiat tietokoneella siinä on tarpeeksi älyä asioiden hoitoon mutta pitäs vaan saada puhua jatekstareita hiukan ja helpolla.lapsillani on aplen kännykät ja jo on ominaisuuksia ja vimpainta täynnä sinäsnsä helppoja käyttää mutta ei kiitos työmaalle pakkaseen ja veteen.
Helppo nokia 1100 Mistä saa?
ei älypuhelimia
5428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
1100 oli parasta, mitä Mokia on tähän mennessä saanut aikaan.
Yksinkertainen ja selkeä käyttö.
Mustavalkonäytöstä näkee ulkonakin, mitä siinä lukee, toisin kuin näissä 'älypuhelimnissa', joissa näppäimistöä ei enää ole. Esimerkiksi 5230:lla ei pysty ulko-oloissa soittamaan edes hätänumeroon tai sulkemaan puhelua.
1100:aa myydään kyllä Intiassa, mutta tänne Mokialaan nitä ei saa.
Seuraavaksi pitää varmaan ostaa joku mummupuhelin: Doro, Emporia taia SImonsen, koska Mokia ei asiakkaiden toiveista tunnu piittaavan.
Moro!
Minulla on sininen Nokia 1100 uudella akulla, myyn sen , josvielä tarvitset.'
Asun Hyvinkäällä. s-postini on [email protected]
Putkimiehen unelma:
Motorola Defy on tyylikäs ja taskuun mahtuva älypuhelin, joka erottuu kestävyydeltään selkeästi muista vastaavista laitteista. Se on suunniteltu kestämään niin vesisateen kuin hiekkaan putoamisenkin, joten se soveltuu hyvin esimerkiksi aktiivisille luonnossa liikkujille, harrastavalle nuorisolle ja rakennusalan ammattilaisille.
http://blog.androidsuomi.fi/2011/04/motorola-defy-nyt-saunalahdelta/t.
http://blog.androidsuomi.fi/2011/04/motorola-defy-nyt-saunalahdelta/
15 Huhtikuuta 2011 alkaen SAR-arvo on EU-direktiivin mukaisesti ilmoitettava mainonnassa, liikkeissä ja teknisten ominaisuuksien esitteessä ja tämä yhtä suurella ja näkyvällä tekstillä kuin muukin laitetta koskeva informaatio.
Tuon mukaan sen tulisi loogiesti ajatellen koskea myös mainontaa ja ilmoituksia netissä. Kaikki eivät sitä näytä vielä noudattavan, kuten tuo Motorolan esittely.
- http://www.cnetfrance.fr/news/das-loi-niveau-ondes-mobiles-39755558.htm
.