Kämppis/Helsinki

jemppammmm

Hellou!

Olen muuttamassa Helsinkiin ja hakusessa olisi samanhenkinen kämppis. Olen huumorilla höystetty, rennon rempseä 22v neitokainen. Heti alkuun voisin sanoa olevani suht menevä, joten absolutisti kämppistä en tarvitse. (En nyt tietenkään käy joka päivä bilettämässä, joten ei siitä pelkoa ) ;)
Olet sitten tyttö/nainen/mies/poika/suomalainen tai kenties muun maan kansalainen, ei niin väliä, sillä tulen kaikkien kanssa toimeen erittäinkin hyvin.
Muuttoni tapahtuisi about toukokuun aikana, joten mikäli sinulla on tarjota huone, niin anna kuulua toki =) Tai mikäli olet itse etsimässä myös asuntoa, vuokrataan sellainen yhdessä! Teen myös ajoittain keikkahommia ympäri suomen, joten suon sinulle joskus omaakin aikaa ;)
Olen myös siisti ihminen, joten toivoisin, että sinäkin olisit!
Olen "neitimäinen", joten toivon myös ettei sinua haittaa, jos joskus huulikiilto on jäänyt vahingossa vessan pöydälle ;) Ja jos olet mies, toivon, että sukkasi lojuvat oman huoneesi lattialla ;) ( En silti halua, että naispuoleisenkaan sukat lojuisivat olohuoneessa hehe!) Ennen kaikkea hakusessa on huumorintajuinen ihminen!!

Mikäli olet samassa jamassa ja henkilökemiat kyseisen stoorin perusteella voisi täsmätä, pistäppä mulle viestiä, niin päästään sopimaan tulevaisuudesta! Oma vuokrabudjettini max 500€/kk

[email protected]
ps. Mukanani muuttaa pieni koira, johon ei voi muuta kuin rakastua.

3

758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kahjojoy

      Moikka vain!

      Meillä olisi paikka uudelle hauskalle kämppikselle Jakomäessä 1.5. alkaen. Ollaan 22v nainen ja 27v mies (ei pariskunta vaan kämppiksiä) ja tässä neliössä olisi takuulla tilaa koirallekin! Vuokra alle 300, sisältää veden. Langattomaan nettiin pääsee osallistumaan 9 eurolla/kk. Kämppiksinä ollaan sosiaalisia ja rentoja. Itse olen menevä ja aktiivinen sekä työssäkäyvä. Matti opiskelee. Kämppä on tosi nätti, ja sitä voi sisustaa aina vaan nätimmäksi.

      Laitahan viestiä!

      Katja ja Matti

    • Moi Matti ja Katja!! Kertokaa ihmeessä jos ei tämä nuori 22 likka kiinnostu teidän kämpästä niin itse olisin kyllä innolla muuttamassa noinkin mukavan oloiseen asuntoon =)
      Laita viestiä tarkemmin niin keskustellaan vaikka lisää.
      [email protected]

    • JussiOnnytvarattuNim

      Onko teidän hurmaava asuntoilmoitus vielä voimassa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      85
      3427
    2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      98
      3155
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      180
      3103
    4. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      163
      2754
    5. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      56
      2448
    6. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      8
      2335
    7. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      209
      2256
    8. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      60
      2227
    9. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      14
      2093
    10. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      43
      1837
    Aihe