Paljonko Dan Brownin da vinci koodin ajatuksista on totta ja paljonko keksittyä ?
dan brown
3
308
Vastaukset
- äässinreikä
eiks kaikki ajatukset ole totta? höhöhöhöhöhöhöhöhöhöhöhöhöhöhö
- gewsgfew
-____- et olisi edes lukenut koko kirjaa jos et erota fiktiota ja faktaa toisistaan. Kun puhun faktasta, tarkoitan nyt "Raamatullista" faktaa, eli sitä mikä on Raamatun mukaan oikeassa. Ei kai Raamatun mukaan Jeesuksella oikeasti ole jälkeläisiä, vai etkö tiedä sitäkään?
- Käynyt
Itse asiassa sitä ei ole suoraan sanottu ja asiasta on taitettu peistä vuosisatoja. Vatikaanihan ei ole ollut kovin innostunut Dan Brownin kirjoista, mutta saa kiittää kyllä häntä paljosta turismin saralla. Moni sellainen, joka ei ole pätkääkään kiinnostunut kristinuskosta, saati katolilaisuudesta, käy katsomassa kirjan tapahtumapaikkoja. Toisaalta paikat ovat niin vaikuttavia, että väitän useamman kuin yhden "pakanan" kääntyneen noilla reissuilla.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381329
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39906Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad32644- 14600
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26578- 25555
Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30547Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17543Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17523