Mazatlanin lentoasemalta Mazatlanin kaupunkiin? Matkaa n. 20 km
Kiitos !
Taksin hinta noin?
5
351
Vastaukset
- Perdone
Tuohon en osaa summalla vastata, mutta ei takuulla kovin paljon pesoja mene; bussilla 30-40? Ja bussi varmasti kulkee, paitsi ihan yöllä. Taksi 80-100pesoa.?? Muualla taksin hinta on ollut noin kolmin-nelinkertainen bussin hintaan. Saattahan ne pyytää vaikka parisataa, mutta maksatko?
- M
Eli 100 pesoa kaverille kouraan, hotellin nimi ja menoks. Kiitokset tästä infopläjäyksestä. Ja tosiaan yöllä ollaan perillä eli taksihommiks varmaan menee.
- Perdone
M kirjoitti:
Eli 100 pesoa kaverille kouraan, hotellin nimi ja menoks. Kiitokset tästä infopläjäyksestä. Ja tosiaan yöllä ollaan perillä eli taksihommiks varmaan menee.
Pyydän anteeksi vähän liian yksioikoista vastaustani. Ensiksikin en voi mitenkään olla varma, pitääkö enää tuo hinnoittelu paikkaansa. Se voi oikeasti olla yli kaksisataa, kun eräällä sisämaan toisella paikkakunnalla sellainen 18 kilometriä maksoi tänä talvena 180 pesoa. En ole ollut uudelleen Mazatlanin alueella ihan äskettäin. Ja kun ollaan rantakaupungissa, se voi olla vähän paremmin hinnoiteltu. Euroissahan tuo 200 tekee sellaisen 15. Rannalla olen havainnut aina hinnan olevan 20-30 prosenttia enemmän. voi siis nyhtää jopa 300 pesoa! Mistä sen niin tietää ennenkuin on tinkinyt?
- Chaparrita
Lentoasemoilla on aina taksikioskit joista voi ostaa kyydin, hinnat ovat kiinteät, maksu suoritetaan kioskilla ja taksikuskille annetaan matkalippu.
- Perdone
Niin on joillain lentoasemilla. Mutta ei läheskään kaikilla. Tuostakaan Mazatlanista en ole niinkään varma, kun olen kulkenut siellä vain bussilla. Kokemuksia on että yöllä joutuu tyytymään siihen viimeiseen kuskiin, jos ei satu heti joutumaan ulos hallista. Toivotaan että tuolla Mazatlanissa on hyvin järjestäytynyt taksipalvelu. Ei se mulle ole ollut huono kyllä ilman kojuakaan ja hyvää järjestäytymistä, paitsi Usassa.
Siellä oli pieni episodi kun taksi selosti vaan eikä pysähtynyt halutulle alueella, kun halusi lisää liksaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem322628- 111332
Helvetistä ei ole paluuta
Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku3361037- 45942
- 45884
Järjetön Topi-ilta
Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan20849Miksi nainen nukut huonosti
Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo61764- 44750
- 44746
- 46676