Taksin hinta noin?

M

Mazatlanin lentoasemalta Mazatlanin kaupunkiin? Matkaa n. 20 km

Kiitos !

5

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Perdone

      Tuohon en osaa summalla vastata, mutta ei takuulla kovin paljon pesoja mene; bussilla 30-40? Ja bussi varmasti kulkee, paitsi ihan yöllä. Taksi 80-100pesoa.?? Muualla taksin hinta on ollut noin kolmin-nelinkertainen bussin hintaan. Saattahan ne pyytää vaikka parisataa, mutta maksatko?

      • M

        Eli 100 pesoa kaverille kouraan, hotellin nimi ja menoks. Kiitokset tästä infopläjäyksestä. Ja tosiaan yöllä ollaan perillä eli taksihommiks varmaan menee.


      • Perdone
        M kirjoitti:

        Eli 100 pesoa kaverille kouraan, hotellin nimi ja menoks. Kiitokset tästä infopläjäyksestä. Ja tosiaan yöllä ollaan perillä eli taksihommiks varmaan menee.

        Pyydän anteeksi vähän liian yksioikoista vastaustani. Ensiksikin en voi mitenkään olla varma, pitääkö enää tuo hinnoittelu paikkaansa. Se voi oikeasti olla yli kaksisataa, kun eräällä sisämaan toisella paikkakunnalla sellainen 18 kilometriä maksoi tänä talvena 180 pesoa. En ole ollut uudelleen Mazatlanin alueella ihan äskettäin. Ja kun ollaan rantakaupungissa, se voi olla vähän paremmin hinnoiteltu. Euroissahan tuo 200 tekee sellaisen 15. Rannalla olen havainnut aina hinnan olevan 20-30 prosenttia enemmän. voi siis nyhtää jopa 300 pesoa! Mistä sen niin tietää ennenkuin on tinkinyt?


    • Chaparrita

      Lentoasemoilla on aina taksikioskit joista voi ostaa kyydin, hinnat ovat kiinteät, maksu suoritetaan kioskilla ja taksikuskille annetaan matkalippu.

    • Perdone

      Niin on joillain lentoasemilla. Mutta ei läheskään kaikilla. Tuostakaan Mazatlanista en ole niinkään varma, kun olen kulkenut siellä vain bussilla. Kokemuksia on että yöllä joutuu tyytymään siihen viimeiseen kuskiin, jos ei satu heti joutumaan ulos hallista. Toivotaan että tuolla Mazatlanissa on hyvin järjestäytynyt taksipalvelu. Ei se mulle ole ollut huono kyllä ilman kojuakaan ja hyvää järjestäytymistä, paitsi Usassa.
      Siellä oli pieni episodi kun taksi selosti vaan eikä pysähtynyt halutulle alueella, kun halusi lisää liksaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      32
      2628
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      11
      1332
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      336
      1037
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      45
      942
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      884
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      849
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      764
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      44
      750
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      746
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      676
    Aihe