Alkaa jälleen se viikonlopun paskan levitys, joten "piilottakaa" ensinnä puolitusinaa kaljaa nielurisojen huuhteluun ja sitten se "asiallinen" keskustelu on täydessä vauhdissa, kuten SAPATTINA pitääkin ?
Pentit ja exergyt, piristykää !
Maan Viljelijä
790
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Täytyy seurailla tsunamin matkaa..
Ei kait se SUU NAMI Suomeen asti tule ?
Ja maajussi varmaan tietää, että katovuonna on monokulttuuri tuhoisaa, kuten pelkän Windowsin viljely. Vaikka hyvänä vuonna lanta (sonta) siihen parhaiten tehoaakin.
Onko linux katovuotta kärsimässä ? Voi harmi ! Minä luulin, että tänä vuonna on se BIg Bang vuosi, sillä linux hihhulit on kyllä tosissaan jakaneet huulipaskaa sivun täydeltä, joten hedelmällistä luulisi olevan kasvun osalta ?
Hiskikö se on taas täällä koko illan ehtinyt trollaamaan? Minä seurailin tsunamin etenemistä netistä ja telkkarin uutisista. Välillä kävin toki saunassa ja hoidin perheen pienimmän hampaanpesut ja leikin legoukoilla, meillä olikin kovat kamppailut kun toisilla legoukoilla oli vain miekat mutta toisilla kloonien sädepyssyt tai lasermiekat. Mun joukot hävisivät ;(
Kostoksi epäonnestani legosodassa kiristin muijaa että saan sillattis takaapäin josta palkkioksi hän saa pari lasillista punaviiniä hankkimastani potusta.
Lopuksi katsottiin jotain aika kehnoa elokuvaa ja arvuteltiin että oliko höpötyksemme lomassa jokin tärkeä yksityiskohta jäänyt näkemättä vai miksi elokuva tuntui jotenkin juoneltaan kehnolta. Naurunkäkätyksen seassa sentään muistettiin ottaa sillointällöin hömpsyt viinilaseista joten se pullo tuli nautiskeltua pois, oli hyvää argentiinalaista.
Eli varsin napakymppi ilta taas joten tuollaisen katkeran luuserin koijaaminen menee vähän läpi sormien. Toivottavasti sinäkin löydät joskus normaalin perhe-elämän josta voit nauttia ihan ilman katkeruuttasi linuxille.
En ole linuxelle katkera, vaan hiukan säälittää kusipäiset linuxen profeetat ! Täällä sitä kehutaan ja mainostetaan kun uudestisyntymistä 2000 vuoden takaisessa satukirjassa.
Sinua on vaivannut jo pitkään minun siviilisääty ? Ehkä tämä helpottaa sinun päänpuristusta, sillä minulla on Italian syntyinen vaimo ja lähes sinun ikäinen poika, joten voit rauhoittua kaikessa rauhassa ilman unien menettämistä.
Ja nyt voisi sanoa kuten Pentti, että ..........
Kippis !
"Toivottavasti sinäkin löydät joskus normaalin perhe-elämän josta voit nauttia ihan ilman katkeruuttasi linuxille."
Mukavasti kyllä menee teillä kun tietokone ei häiritse mukavaa iltaa.