Täähän on ihanaa aikaa seurustella.Lomilla hoitaa lapsenlasta käydä lenkil koiran kanssa liikkua luonnos.........aika ajoin tietysti väsyttää kuten kaikilla töis käyvillä kun kaikki revitään selkänahasta.Mut täytyy osata rentoutuakkin.Minä odotan mökille pääsyä olen taas vaikkei pitänyt ...tilannut lisää kukkia jotka aion istuttaa ja varmaan istutetaan jotain syötävääkin josta saamme nauttia vaikka mökin terassilla vaikkei se mun mökki olekkaan saan aikani kulumaan kun touhuan jotain ja kyllä se seksikin on ihanaa täs iäs.Lopetetaan turha valitus ja naatitaan.
40 ja risat
pävö
3200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minä menen makuuhuoneeseen nukkumaan, kun lapsenlapset tulee kylään.
Panen oven kiinni. Joskus ne kurkistavat ja suputtavat: "Pappa nukkuu."
Minä en aio lomillani hoitaa lapsenlapsia. Johan järkikin sanoo, että välillä pitää saada retoutua ja silloin ei saa kukaan tulla möliseen viereen.
Vai lapsenlapsia hoitaa. Minä hoidan vielä omia lapsia kun tuli tuo perhe perustettua aika myöhään. Lomaan kuuluu käynti huvipuistossa ja paljon uimarannalla oloa jos sää vain sallii.