elikkäs, haluaisin videonteko ohjelman macilleni.
imovie on, mutta sillä ei pitkälle pääse, sillä haluan lisätä videoihini efektejä yms. vastaamaan esim. vegasin ominaisuuksia.
maksullinen saa olla, mutta en ole valmis maksamaan ohjelmasta 80e enempää.
etsinyt olen netistä, mutta mitään ei ole tarttunut silmääni.
Joten täytyykö tyytyä vain imovieen vai harkita raskaamman sarjan final cuttia (liiian kallis?
ohjelma macille!
1
194
Vastaukset
Ei niitä oikein tahdo olla: http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_video_editing_software
Premiere on samaa hintaluokkaa Final Cutin kanssa, mutta täyspaska. Avid on pirun hyvä, mutta hinta on varsin suolainen (pari tonnia). Jäljelle jää Avidemux, EditDV/Cinestream, Kdenlive ja LiVES. Voithan sä noita koittaa, mutta veikkaan ettei ne juuri iMovieta parempia ole jos edes samantasoisia.
Jossain joku saattais hyvinkin myydä edullisemman FinalCutin version käytettynä paremman/uudemman tieltä, niitähän on eri paketteja. Vois ehkä kysellä digivideo.fi:stä tai hopeisesta omenasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 522097
- 622012
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p131541- 621352
- 501319
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88717Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33688- 40643