miten se sais ku mul palo pulla mikrossa siellä on paha haju miten sen sais pois?
Mikrosta paha haju pois
9
6422
Vastaukset
- Hajunpoistaja
Pyyhi sisäpinnat muutaman kertaa puhtaiksi ja sitten vaan kovaa käyttöä. Ei haise pitkään. Ja jätä ovi auki yön ajaksi (ja johto irti seinästä).
- neiti siivoojatar
Laita mukiin vettä ja sinne lusikallinen ruokasoodaa. Pari minuuttia täydellä teholla ja haju on poissa!
- mikrouuni
http://siivousfriikki.wordpress.com/2009/06/29/mikroaaltouuninpuhdistus/
ei siis PC-tä varten. - jhyuik
laita halkaistu sitruuna lämmön kestävään astiaan ja mikroon :) täydellä teholla muutama minutti. sen jälkeen pyyhki vielä pinnat :)
- KotiäitiPernoo
Mitä pelleilyä. Jokainen tietää, että ruokaetikkaa laitetaan 1dl puoleenlitraan vettä, mikro päälle 6-7minuutiksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 826345
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2895440Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii984131- 522890
- 262832
- 1202083
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472030Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991767- 721291
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1591151