Nuoripari etsii kolmiota Turusta

Kolmio haussa

Moikka!

Olemme tällainen nuori pariskunta ja nyt tarvitsisimme kaksiostamme hieman isompaa tilaa eli etsimme kolmiota Turun alueelta. Olemme molemmat olleet vakituisina Soneralla töissä vuodesta 2007 lähtien.

Heti alkuun toki pitää mainita, että toisella meistä on luottotiedot kuralla, toki asia on jo parempaan suuntaan menossa. Toisella meistä on vielä hetken aikaa merkinnät luottotiedoissa, mutta saa ne takaisin syksyllä! Viimeiset maksutkin kuitattu 2008 kesällä ja tästä myös merkintä häiriömerkinnöissä, eli kaikki velat ovat kuitattu. Kummallakaan ei ole koskaan ollut kuitenkaan esim vuokrarästejä!

Haemme kolmiota Turusta, sillä kaksiomme alkaa käydä pieneksi meille. Tarvitsemme asunnolta erillisen työhuoneen joksi uusi lisähuone tulisi ja mahdollisesti muuttuisi myöhemmin lastenhuoneeksi. :)

Olisi toivomuksena löytääkkin parvekkeellinen kolmio joka olisi kooltaan noin /-70 neliötä. Mukavina plussina asunnosta toki voisi löytyä erillinen WC, vaatehuone tai muuten säilytystilaa runsaasti, jääpakastinkaappi atikka sauna, mutta nämä ei mitään välttämättömyyksiä.. ja toki muutenkin aina kaikki lisä on pelkkää plussaa!

Takuut ym. maksut eivät ole ongelma, hoituu kyllä, kunhan nyt vain sopiva asunto löytyisi.

Jos olemme etsimäsi nuoripari kolmioonne, ottakaa reilusti yhteyttä!

Yhteystiedot:

Mia: 040 054 8430 / [email protected]
Juuso: 040 741 2091 / [email protected]

2

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3593
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2234
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1875
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1619
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      16
      1576
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1558
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1407
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      80
      1273
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1222
    Aihe