Tervu

Osaisiko joku sanoa että millainen hinta on yleensä puhtailla tervuilla?
3282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Belgiyhdistyksen kotisivujen pentulistalta saa aika hyvin viitettä puhtaiden tervujen hinnoista. Pikaisesti tsekattuna sellainen 900-1000 € on aika normihinta.

Äänestä

Ihanko vastapestyn... aikuisen saa halvalla. pennust joutuu maksamaan 600-1000 ekee. Halvimmat parhaimpia. Ne käyttiksiä.

Äänestä

Hinta riippuu kyllä paljon kasvattajasta! Kannattaa kysellä suoraan kasvattajalta/kasvattajilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


utelias. kirjoitti:

Osaisiko joku sanoa että millainen hinta on yleensä puhtailla tervuilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu