ovat ikäisikseen aika ammattilaisesti vastaavia henkilöitä. En ala nimimerkkejä luettelemaan, mutta kyllä te huomaatte. Minua vähän epäilyttää,että nämä "tytöt" ovat aivan varmasti yli 30- vuotiaita naisia, joilla on yliopisto koulutusta nuorten ja lasten kasvatuksesta eli joitakin kasvatustieteen kandinaatteja.
Tämän palstan "tytöt"
nm:ff
5164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mä olen ihan tyttö96 vaikka välil enemmän kirjakielel kirjoittelen: ) ja tytöt nyt vaa on murrosikäsinä fiksumpia kuin samanikäset pojat :D
Tytöt on yleensäkki tunneasioissa aika kettuja ja tykkää muutenki auttaa. Usko pois, kyllä ne varmaan on niitä 14-18 vuotiaita ihan oikeesti (:
Ha ha! On sinullakin ajatukset!
Taidan olla vastuussa joistakin noista "ammattilaisesti vastaavista" nimimerkeistä, mutta voin vakuuttaa, etten ole sen vanhempi kuin 22. Vaikka olenkin yliopistossa ja opintoihini kuuluu myös kasvatustieteen kursseja. Ikä tuo toki kokemusta, eivätkä hormoonitkaan temppuile enää niin paljon, että todellisuudentaju hämärtyy :D
Ei täällä varmaan kovin montaa yli kolmekymppistä seikkaile! Mitä nyt eräs Janne33v. joskus piipahtaa kylään^^
Hauskaa viikonlopun jatkoa!
Ps. Kirjoitan nyt tahallani eri nimimerkillä, jottei salaperäisten yliopistotyttöjen mysteeri selviäisi liian helpolla ;) Saatte itse päätellä, milloin me olemme äänessä ja milloin emme, heh heh.
nii ja ps. tytöt voi vaikuttaa luonnossa paljon vajaammilta :D en tiiä miks mut ite ainakin oon joskus vähä tyhmän oloinen mielestäni :DD mut sit kun pääsee nettiin, niin pääsee tavallaan purkamaan luovuuttaan kirjoittamalla.
Hahahhah mä olen ainaki aina nii fiksu että... :D mut se on helpompaa tällasis jutuis olla fiksu ku sit jossaa koulujutuis etc : )