Miten on mahdollista että terve jalkainen romanimies voi pysäköidä minne sattuu vanhalla mersulla, eikä kukaan voi sille mitään, ei tule sakkoja vaikka jättää autonsa terveyskeskuksen yläparkkiin ambulanssien haitaksi.Sama auto on kirjaston pihassa invaliidien paikalla useasti kenehän lienee auto.
pysäköinti
liisinki
10236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tässä
http://www.youtube.com/watch?v=NzI32zTY_L8
neuvo tilanteen hoitamiseksi
Elämme Suomessa, jossa suvatsevaisuus on ajanut lakien yläpuolelle. Romaaneja ei sakoteta koska he ei maksa sakkoja. Kilvet voisi poistaa , mutta se tulkitaan rasistisesi eleeksi. Hyysärit ovat saaneet vallan, ehkä nyt kansan silmät aukeilee, ja vallanpitäjät menevät vaihoon.
Nuoret romaanit pysäköivät autonsa sairaaloiden sisäänkäynnille, ja invapaikoile, eikkä ähimmäs mihin autolla pääsee. Vanhukset, ja liikuntavammaiset raahautuvat keppeinensä laukaakin päästäkseen hoitoon. Kyllä minua on ärsyttänyt kun me elätämme heidät, ja palkkioksi he ovat vielä niin röyhkeitäkin.
Voisihan joku liikuntavammainen käyttää keppiään varjellakseen oikeuksiaan hakkaamalla mannejen auton tuulilasin palasiksi, niin jospa niillä alkaisi tulla järkeä päähän.
Mutta miten saada manne mersun alle?
-Osta kaupasta pakoputkeen sopiva pottu, ja tunge sitten se pottu sinne mersun pakoputkeen. Eikä muuta kuin nurkan taa nauraa käkättämään, kun pamaus kuuluu Oksatielle asti.
No mannehan harppoo pussihousut paukkuen sinne mersunsa alle, ja loppuhan näkyykin tuosta juutubin videosta
Karpon Hannulla oli tähänkin lääke:
http://www.youtube.com/watch?v=XZB8cgPsao4
Karpo on hieno mies. Tarvitseeko näiden hevosmiesten käydä muuten armeijaa, hevostalleja lie vielä, paskaa siellä olisi varmaan mitä lapioida.
Kyllä sais taas Karpo olla tosiaan kuvaamassa Kajanissa,romanit pysäköi mihin vain.
Jospa ne mannet eivät älyä, voivat ne niin pöljiä olla. Pussihousut ja kaikki,HAHHHHAAAAAAAAAAAA!
vaikka lukutaitoa ei välttämättä ole, niin ei se pyörätuolin kuva liikennemerkissä tarkoita, että asennevammaiset saisivat siihen pysäköidä.