mikähän mahtaa olla vialla yamaha dt 50 vm. 2008 kun hetken ajettua hyytyy eikä käynnisty vähään aikaan on tehnyt sellaista aikaisemminkin välillä asia korjaantuu hetkeksi tulpat vaihtamalla mahtaakohan kostealla kelillä olla vaikutusta asiaan.onko joitain laitteita jotka voisivat esimerkiksi kastua ja aiheuttaa tämän kostealla ilmalla
yamaha dt
loskassa ajava
4103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olisi hyvä tietää minkä väriset olivat vanhat tulpat kun vaihdoit ne ja olivatko märät. Ja tapahtuuko tätä hyytymistä aina vain kostealla kelillä?
aina vain kostealla kelillä ja tulpan olen pariin otteeseen vaihtanut jonka jälkeen toiminut muutaman päivän kunnolla ja aina kun on kuivunut tallissa muutaman tunnin niin taas lähtee käymään ja toimii kunnes rupeaa sammuilemaan (10-20 min ajoa)
Mulla on sama ongelma tossa vm.07 smoto yammus... rupee vähä menee hermot-,- nyt se ei lähe käyntiin ja rätkii koko aja ku yrittää polkee käyntii,, ei siis kestä märkiä kelejä,
Osta derbi ni menee veden allaki eteenpäin.