yamaha dt

mikähän mahtaa olla vialla yamaha dt 50 vm. 2008 kun hetken ajettua hyytyy eikä käynnisty vähään aikaan on tehnyt sellaista aikaisemminkin välillä asia korjaantuu hetkeksi tulpat vaihtamalla mahtaakohan kostealla kelillä olla vaikutusta asiaan.onko joitain laitteita jotka voisivat esimerkiksi kastua ja aiheuttaa tämän kostealla ilmalla
4103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olisi hyvä tietää minkä väriset olivat vanhat tulpat kun vaihdoit ne ja olivatko märät. Ja tapahtuuko tätä hyytymistä aina vain kostealla kelillä?

Äänestä

aina vain kostealla kelillä ja tulpan olen pariin otteeseen vaihtanut jonka jälkeen toiminut muutaman päivän kunnolla ja aina kun on kuivunut tallissa muutaman tunnin niin taas lähtee käymään ja toimii kunnes rupeaa sammuilemaan (10-20 min ajoa)

Äänestä

Mulla on sama ongelma tossa vm.07 smoto yammus... rupee vähä menee hermot-,- nyt se ei lähe käyntiin ja rätkii koko aja ku yrittää polkee käyntii,, ei siis kestä märkiä kelejä,

Äänestä

Osta derbi ni menee veden allaki eteenpäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


loskassa ajava kirjoitti:

mikähän mahtaa olla vialla yamaha dt 50 vm. 2008 kun hetken ajettua hyytyy eikä käynnisty vähään aikaan on tehnyt sellaista aikaisemminkin välillä asia korjaantuu hetkeksi tulpat vaihtamalla mahtaakohan kostealla kelillä olla vaikutusta asiaan.onko joitain laitteita jotka voisivat esimerkiksi kastua ja aiheuttaa tämän kostealla ilmalla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu