Minihame koulussa

lukiolainen...

Mitäs olette mieltä minihameen pukemisesta kouluun? Tämänlaisesta, Asokselta hankitusta hameesta on siis kyse: http://www.asos.com/Mango/Mango-Light-Wash-Denim-Mini-Skirt/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1553286&cid=2639&sh=0&pge=0&pgesize=20&sort=-1&clr=Denim

Eihän tuo nyt mitenkään erityisen lyhyt hame ole omasta mielestäni, kyllä sitä kesällä reippaasti lyhyempiäkin tulee pidettyä. Mutta viitsisikö tuon kouluun laittaa? Ei kai tuo nyt mitenkään epäasiallinen voi olla, vai?

Mitäs te muut ootte mieltä xD

14

1257

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • czzc<xc<xvvcxbxcvb

      Ex-luokkalainen tuli minihamees kouluun, ei ollut muija myöskään rumimmasta päästä. Vaikka silloin seurustelin, niin oli vaikee olla katsomatta...

    • Janne33. isäntä.

      "Ex-luokkalainen tuli minihamees kouluun, ei ollut muija myöskään rumimmasta päästä. Vaikka silloin seurustelin, niin oli vaikee olla katsomatta... "


      Vai ihanko sinä seurustelit? Minkäs ikäinen olet? Sinuahan pitäisi vähän heilutella niskavilloista. Tuossa iässä pojan tulisi paneutua opiskeluihin, etkä sinä siellä tyttöjä omistele. Aikuisen hommia ne on tiesitkö?
      Ja mitä vittua sinä puhut rumista? Rumia ei edes ole, on vain tavallisia, se on aina lähtökohta. Ne jotka on paremmannäköisiä, ovat laittautuneet, eli panostaneet ulkonäköönsä, he ovat luoneet kauneuden sen tavallisuuden päälle.
      Pidät poika näppis erossa tytöistä ja keskityt opiskeluun. Isän pitäisi antaa sinulle selkään.

      • painakaa mieleenne

        Ja aloittajalle sanoisin että jos tekee mieli vilautella niin hankkiudu lukion sijasta seksialalle, ryhdy ilotytöksi.

        muistutan vielä että seksin harrastaminen ala-ikäisten keskuudessa on kielletty. Muutenhan pedofiliakin voidaan sallia jos se ei olisi.
        Alle 18v ei ole vielä kypsä seksiä harrastamaan.


      • lukiolainen...
        painakaa mieleenne kirjoitti:

        Ja aloittajalle sanoisin että jos tekee mieli vilautella niin hankkiudu lukion sijasta seksialalle, ryhdy ilotytöksi.

        muistutan vielä että seksin harrastaminen ala-ikäisten keskuudessa on kielletty. Muutenhan pedofiliakin voidaan sallia jos se ei olisi.
        Alle 18v ei ole vielä kypsä seksiä harrastamaan.

        No, oon kyllä täyttänyt jo 18 vuotta... Eikä mulla mitään hinkua ole vilautella, vaan ainoastaan pukeutua kauniisti....


    • Jonnnnezzzzz

      Kuka vittu tuo yks isännöitsijä on joka palstalla? 33 vee, kuulostaa jotenki liian kliseiseltä ollakseen aito, vaikka mistä sitä tietää?

    • ^^^^

      no ei toi mun mielestä oo liian lyhyt; ite käytän lyhyenpiäki,enkä siis oo mikää pissis xD et reippaasti päälle vaa !

      • ap.

        Hehe pitää kattoo x)


    • toveri opiskelija

      No voi sillä ainakin tietynlaisen maineen hankkia :) Jos sitä hakee takaa.

    • lukiolaispoika 17v

      Poikana voin sanoa seuraavaa:

      Kyllä tuollaisia hameita aina välillä koulussa näkee... Ja voit olla varma, että huomio on taattu :D

      Huomion laatu on sitten eri asia. Ei tietenkään millekään sotanorsulle sovi minihame, vaan parhaimmillaan se on omasta kunnostaan huolehtivalla ihmisellä. Mitä pidempi tyttö, sitä paremmin usein sopii :)

      Jos olet hyväkroppainen niin ei tuossa yhtään mitään pahaa ole. Rohkeasti vaan päälle. Kunhan yläosa ei ole pelkkä narutoppi, niin ei se minihame mitään huoran mainetta tuo.

    • agadadhadhahdahdah

      hehe jos et pelkää vilautteluriskiä niin siitä vaa!!

    • vs. lehtori

      Jos olisit minun oppilaani niin lentäisit tunnilta pihalle. Miten siellä edessä ja takana istuvat pojat voisivat keskittyä? Mieti sitä.

    • poika 17 v

      liian pitkä.

    • Toivo-93

      Hmm, vähän pitkän puoleinen. Itse suositan sellaisia hameita, joiden helma on suunnilleen pakaroiden kohdalla tai vähän yli :) Koulussa oikein hyvä ja kaunis vaate.

      • Anonyymi

        Koskas sitä koulua on kesällä käyty?
        Ei ainakaan muutoin jollei ole ehtoja suorittamassa heh!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      160
      7055
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      37
      3915
    3. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      342
      3364
    4. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      85
      2899
    5. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      47
      2578
    6. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      10
      2344
    7. Milloin näit kaivattusi edellisen kerran?

      Olitteko juttusilla vai sivusta vain? Miten reagoit?
      Ikävä
      21
      1903
    8. Liikaa vauhtia

      Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp
      Suomussalmi
      49
      1828
    9. 15
      1716
    10. Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"

      "– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri
      Maailman menoa
      5
      1664
    Aihe