Minihame koulussa

Mitäs olette mieltä minihameen pukemisesta kouluun? Tämänlaisesta, Asokselta hankitusta hameesta on siis kyse: http://www.asos.com/Mango/Mango-Light-Wash-Denim-Mini-Skirt/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1553286&cid=2639&sh=0&pge=0&pgesize=20&sort=-1&clr=Denim

Eihän tuo nyt mitenkään erityisen lyhyt hame ole omasta mielestäni, kyllä sitä kesällä reippaasti lyhyempiäkin tulee pidettyä. Mutta viitsisikö tuon kouluun laittaa? Ei kai tuo nyt mitenkään epäasiallinen voi olla, vai?

Mitäs te muut ootte mieltä xD
141383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ex-luokkalainen tuli minihamees kouluun, ei ollut muija myöskään rumimmasta päästä. Vaikka silloin seurustelin, niin oli vaikee olla katsomatta...

Äänestä

"Ex-luokkalainen tuli minihamees kouluun, ei ollut muija myöskään rumimmasta päästä. Vaikka silloin seurustelin, niin oli vaikee olla katsomatta... "


Vai ihanko sinä seurustelit? Minkäs ikäinen olet? Sinuahan pitäisi vähän heilutella niskavilloista. Tuossa iässä pojan tulisi paneutua opiskeluihin, etkä sinä siellä tyttöjä omistele. Aikuisen hommia ne on tiesitkö?
Ja mitä vittua sinä puhut rumista? Rumia ei edes ole, on vain tavallisia, se on aina lähtökohta. Ne jotka on paremmannäköisiä, ovat laittautuneet, eli panostaneet ulkonäköönsä, he ovat luoneet kauneuden sen tavallisuuden päälle.
Pidät poika näppis erossa tytöistä ja keskityt opiskeluun. Isän pitäisi antaa sinulle selkään.

Äänestä
  • Ja aloittajalle sanoisin että jos tekee mieli vilautella niin hankkiudu lukion sijasta seksialalle, ryhdy ilotytöksi.

    muistutan vielä että seksin harrastaminen ala-ikäisten keskuudessa on kielletty. Muutenhan pedofiliakin voidaan sallia jos se ei olisi.
    Alle 18v ei ole vielä kypsä seksiä harrastamaan.

    Äänestä

  • painakaa mieleenne kirjoitti:

    Ja aloittajalle sanoisin että jos tekee mieli vilautella niin hankkiudu lukion sijasta seksialalle, ryhdy ilotytöksi.

    muistutan vielä että seksin harrastaminen ala-ikäisten keskuudessa on kielletty. Muutenhan pedofiliakin voidaan sallia jos se ei olisi.
    Alle 18v ei ole vielä kypsä seksiä harrastamaan.

    No, oon kyllä täyttänyt jo 18 vuotta... Eikä mulla mitään hinkua ole vilautella, vaan ainoastaan pukeutua kauniisti....

    Äänestä

Kuka vittu tuo yks isännöitsijä on joka palstalla? 33 vee, kuulostaa jotenki liian kliseiseltä ollakseen aito, vaikka mistä sitä tietää?

Äänestä

no ei toi mun mielestä oo liian lyhyt; ite käytän lyhyenpiäki,enkä siis oo mikää pissis xD et reippaasti päälle vaa !

Äänestä
  • Hehe pitää kattoo x)

    Äänestä

No voi sillä ainakin tietynlaisen maineen hankkia :) Jos sitä hakee takaa.

Äänestä

Poikana voin sanoa seuraavaa:

Kyllä tuollaisia hameita aina välillä koulussa näkee... Ja voit olla varma, että huomio on taattu :D

Huomion laatu on sitten eri asia. Ei tietenkään millekään sotanorsulle sovi minihame, vaan parhaimmillaan se on omasta kunnostaan huolehtivalla ihmisellä. Mitä pidempi tyttö, sitä paremmin usein sopii :)

Jos olet hyväkroppainen niin ei tuossa yhtään mitään pahaa ole. Rohkeasti vaan päälle. Kunhan yläosa ei ole pelkkä narutoppi, niin ei se minihame mitään huoran mainetta tuo.

Äänestä

hehe jos et pelkää vilautteluriskiä niin siitä vaa!!

Äänestä

Jos olisit minun oppilaani niin lentäisit tunnilta pihalle. Miten siellä edessä ja takana istuvat pojat voisivat keskittyä? Mieti sitä.

Äänestä

liian pitkä.

Äänestä

Hmm, vähän pitkän puoleinen. Itse suositan sellaisia hameita, joiden helma on suunnilleen pakaroiden kohdalla tai vähän yli :) Koulussa oikein hyvä ja kaunis vaate.

Äänestä
  • Koskas sitä koulua on kesällä käyty?
    Ei ainakaan muutoin jollei ole ehtoja suorittamassa heh!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukiolainen... kirjoitti:

Mitäs olette mieltä minihameen pukemisesta kouluun? Tämänlaisesta, Asokselta hankitusta hameesta on siis kyse: http://www.asos.com/Mango/Mango-Light-Wash-Denim-Mini-Skirt/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1553286&cid=2639&sh=0&pge=0&pgesize=20&sort=-1&clr=Denim

Eihän tuo nyt mitenkään erityisen lyhyt hame ole omasta mielestäni, kyllä sitä kesällä reippaasti lyhyempiäkin tulee pidettyä. Mutta viitsisikö tuon kouluun laittaa? Ei kai tuo nyt mitenkään epäasiallinen voi olla, vai?

Mitäs te muut ootte mieltä xD

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu