Mitä kannattaa adoptoida?

Amum

Haluaisimme mieheni kanssa adoptoida lapsen. Missä maassa lapsilla on huonoimmat oltavat, että mistä kannattaisi adoptoida? Mistä olette itse ajatelleet adoptoida/olette adoptoineet?

6

299

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Neuvontaan mars

      Kaikki kv adoptiolapset tulevat kehitysmaista. Kannattaa ennemmin selvittää, mihin maahan kelpaisitte hakijoiksi.

    • .

      Kohdallanne ei mistään jos kysymyksessä on "mitä kannattaa adoptoida"? Siis ihan kuin olisitte adoptoimassa esinettä.

      MISTÄ "kannattaa" jne. olisi ollut asiallisempi.....

      • Amum

        Anteeksi KAUHEAN paljon, jos minulle oli kirjoitusvirhe tullu.. Ehkä tuo viesti oli se pointti, eikä yksi kirjoitusvirhe?


    • aa

      Nyt vaan yhteys kuntanne sossuun ja odottelemaan neuvontaa. Kohdemaa selviää neuvonnan aikan, loppusuoralla vasta tarvitsee päättää kohdemaa. Venäjä varmaankin vetää parhaiten tällä hetkellä, ei liiemmin jonoa. Venäjä ja Etelä-Afrikka veikkaisin. Eri kohdemailla on kuitenkin omat vaatimuksensa hakijoiden suhteen ja näistä kannattaa ottaa selvää ennenkuin menee "retkahtamaan" johonkin tiettyyn maavalintaan.

      • Amum

        Kiitos paljon asiallisesta vastauksesta! :)


    • xxxxxxxxxxxxx10

      Ehkäpä Japani avautuu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1810
    2. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      1610
    3. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      45
      1270
    4. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      1010
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      177
      875
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      810
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      48
      762
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      723
    9. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      16
      723
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      41
      678
    Aihe