Mitä kannattaa adoptoida?

Amum

Haluaisimme mieheni kanssa adoptoida lapsen. Missä maassa lapsilla on huonoimmat oltavat, että mistä kannattaisi adoptoida? Mistä olette itse ajatelleet adoptoida/olette adoptoineet?

6

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Neuvontaan mars

      Kaikki kv adoptiolapset tulevat kehitysmaista. Kannattaa ennemmin selvittää, mihin maahan kelpaisitte hakijoiksi.

    • .

      Kohdallanne ei mistään jos kysymyksessä on "mitä kannattaa adoptoida"? Siis ihan kuin olisitte adoptoimassa esinettä.

      MISTÄ "kannattaa" jne. olisi ollut asiallisempi.....

      • Amum

        Anteeksi KAUHEAN paljon, jos minulle oli kirjoitusvirhe tullu.. Ehkä tuo viesti oli se pointti, eikä yksi kirjoitusvirhe?


    • aa

      Nyt vaan yhteys kuntanne sossuun ja odottelemaan neuvontaa. Kohdemaa selviää neuvonnan aikan, loppusuoralla vasta tarvitsee päättää kohdemaa. Venäjä varmaankin vetää parhaiten tällä hetkellä, ei liiemmin jonoa. Venäjä ja Etelä-Afrikka veikkaisin. Eri kohdemailla on kuitenkin omat vaatimuksensa hakijoiden suhteen ja näistä kannattaa ottaa selvää ennenkuin menee "retkahtamaan" johonkin tiettyyn maavalintaan.

      • Amum

        Kiitos paljon asiallisesta vastauksesta! :)


    • xxxxxxxxxxxxx10

      Ehkäpä Japani avautuu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4782
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3483
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2410
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1538
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1473
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      39
      1299
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1192
    8. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      22
      1154
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1078
    10. 165
      1069
    Aihe