Putki- ja ilmastointi kuvat

Täytyykö maalaiskunnassakin löytyä 1990 rakennetusta omakotitalosta putki- ja ilmastointipiirustukset. Myyjältä ei niitä löydy.
2744
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ehkä ei ole vaadittu, mutta jos talo on kunnanvedessä niin jonkinlainen suunnitelma pitäisi vesihuoltolaitoksen arkistosta löytyä.

Rakennulupakuvissa on ilmanvaihtuminen esitettävä, erillisiä kuvia tuskin löytyy.

Äänestä

kunnan rakennusvirastossa tiedetään onko vaadittu rakennuslupaan ko paperit ja kyllä luulisi jo koska tuolloin on ollut aika tiukkoja määräyksiä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jassu kirjoitti:

Täytyykö maalaiskunnassakin löytyä 1990 rakennetusta omakotitalosta putki- ja ilmastointipiirustukset. Myyjältä ei niitä löydy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu