Sunny 96 kiikarissa

Harkitsen ko auton ostamista. Moottori 1,6, malli farkku ja ajettu 175tkm. Hintapyyntöä on hiemanpäälle 5 t euroa. Auto on siistissä kunnossa. Onkohan hinta kohdallaan? Mitähän tuosta pitäisi osata katsoa?
5409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kannattaa työntää käsi sinne minne takajouset menee ja kokeilla miten pehmeässä kunnossa on ulkoreuna siitä kupista ja ympäristöstä.Ostin vuoden vaihteessa -93 Sunnyn ja molemmilta puolilta meni käsi läpi noin 20sentin alueelta .En tietenkään osannut katsoa sitä ennen ostoa ja nyt menee hitsattavaksi molemmat puolet ja pitää ottaa irti jouset ja iskarit ja penkit ym:On kuulemma tyyppivika näissä, tiesi hitsari kertoa ja on korjannut monia aikaisemminkin.

Äänestä
  • jos ei oleruostesuojattu jätä ostamatta,saattaapi olla takaakseliston kiinnikkeet puhkiruostuneet tyyppivika,tai valmistusvika kun ei ole tehtaalla suojattu mitenkään .tekniikka niissä on ongelmaton mutta tuo ruosteenpiru

    Äänestä

eli pysy erossa noista Kiinalaisista kaljapurkkipaskoista jo oman turvallisuuden vuoksi.Saattaa levitä koko paska rekan eteen jos liikkeelle pääsee!Pitäs lailla kieltää noi riisikupit kun täyttävät pari vuotta.

Äänestä
  • jamo ei kyennyt näköjään kovin analyyttiseen suoritukseen, mutta kiitos vinkeistä muille.

    Koskahan muuten airbagit tulivat markkinoille, kun ko Nissanissa ei ole edes sitä

    Äänestä

  • Krisse kirjoitti:

    jamo ei kyennyt näköjään kovin analyyttiseen suoritukseen, mutta kiitos vinkeistä muille.

    Koskahan muuten airbagit tulivat markkinoille, kun ko Nissanissa ei ole edes sitä

    Sunnyissä kai ei oo. Muuten Sunny on huoleton peli, jos tuo takapään ruostuminen on aisoissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kristiina kirjoitti:

Harkitsen ko auton ostamista. Moottori 1,6, malli farkku ja ajettu 175tkm. Hintapyyntöä on hiemanpäälle 5 t euroa. Auto on siistissä kunnossa. Onkohan hinta kohdallaan? Mitähän tuosta pitäisi osata katsoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu