räjähti lopullisesti.
no nyt se
jibtv.com
854
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://satuhassi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/65296-ydinonnettomuuden-riskiin-suhtauduttava-vakavasti
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Ydinvoimalassa reikä - radioaktiivinen pilvi matkalla Tokioon/art-1288375895933.html
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Tokiossa mitattu normaalia korkeampi määrä säteilyä/art-1288375895231.html4 90
Tosi pahalta näyttää. Ranska on ilmoittanut että 0-7 asteikolla ollaan kuutosessa
Siellä ne poksahtelee vuorotellen kaikki. Taitaa olla pahempaa kuin mitä antavat julkisuuteen tietoa. Minä ainakaan en luota niiden lukuihin mitä nyt tuutista ulos antavat, siis japsit.
Jatkan tähän, japsit japsit...
Japanin turmavoimalan kolmosreaktorissa on käytetty kiisteltyä polttoainetta, joka sisältää ydinaseissa käytettävää voimakkaasti säteilevää plutoniumia.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Totuus Fukushimasta paljastui STUKille Plutoniumia käytetty kolmosreaktorissa/art-1288376088227.html
Voi helvetti!
On aika järkkyä että vasta näin kauhea tapaus saa päättäjät miettimään että onko noi myllyt kuitenkaan kovin viisas tapa tuottaa energiaa.
No ihan totta. Kyllä siellä taas lehdistö ym saa vaan arvuutella että mitä sieltä ulos tulee. Toivottavasti siellä alkaa sataan sitä lunta niin jää ne saasteet just sinne mistä on lähtösin eikä kulkeudu muualle.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201103160001308_ul.shtml