Asumistuki.

Heih,olen hakenut asumistukea Kelalta ja en ole varma pitääkö minun hakea sitä joka kuukausi uudelleen vai tuleeko sitä automaattisesti?
2274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Asumistuki tulee automaattisesti. Ei tarvi hakea uudestaan kuin siinä tapauksessa, että tuloissasi tapahtuu merkittäviä muutoksia.

Äänestä

Kerran vuodessa pitää muistaa palauttaa tarkistuslomake täytettynä,lomake tulee kyllä automaattisesti postissa.Jos unohtaa lomakkeen asumistukilakkautetaan sillä tarkistetaan viranpuolesta että yhteiskuntamme jäsen vielä hengittää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jondeer kirjoitti:

Heih,olen hakenut asumistukea Kelalta ja en ole varma pitääkö minun hakea sitä joka kuukausi uudelleen vai tuleeko sitä automaattisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu