a?
minua seuraa terroristeiksi luokittelemiani aseellisia henkilötä.
minua seuraa terroristeiksi luokittelemiani aseellisia henkilötä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
http://www.finsec.fi/vip-henkilosuojaus/
Löytyy aseellisia henkilövartijoita sekä vartiointiliikeluvat kunnossa
Nim. Yhteistyökumppani
Kaksi muuta hyvää toimijaa kyseiseen toimeksiantoon olisi:
www.b-safe.fi
www.totalsec.fi
Ruotsin puolelta löytyy heti jo paljon tasokkaampaa. Suosittelen!
Ei auta, koska kyseisen aseistetun henkivartijan tulee tulla sellaisen vartioimisliikkeen kautta jolla on toimilupa suomessa.
Ruotsalaisen firman (aseistettu tai ei) vartija ei voi toimia suomessa.
No se taas riippuu kenelle tässä ollaan henkilösuojausta hakemassa..
Hmm..? Eli riippuu mistä asiasta että kenelle ollaan (aseellista)henkilösuojausta hakemassa???
Lähtökohtaisesti suomessa noudatetaan suomen lakia ja täällä saa aseellisena henkilösuojaajana toimia vain vartija-koulutuksen saanut henkilö jolla on suoritettuna vartijan ampuma-asekoulutus, sekä suojaustehtävä pitää olla toimeksiantona vartiointiliikkelle jolla on toimilupa suomessa, sekä kyseisen liikkeen vastaava hoitaja katsoo että tilanteessa vartijan ampuma-aseen mukanakantamiseen on perusteltu syy.
Se että jollain on toimilupa ruotsissa, ei lähtökohtaisesti anna oikeutta siihen suomessa.
Varmasti neuvottelukysymys joidenkin maailmantähtien omien henkivartijoiden suhteen tulee kysymykseen, mutta tämän ketjun aloittajan tapaisessa tapauksessa (mikä nyt on provo, sen kaikki tietää), tälläistä poikkeusmahdollisuutta tuskin tulisi olemaan.
Eli vähän perusteluja kaipaisin, että miten joku muu kuin suomalainen vartiointifirma (toimilupa suomessa) voisi kyseisenlaisen suojelutehtävän suomessa toteuttaa?
Juu. Sellanen kärrypoika auttaa ongelmaasi ( jonka olet kaikenlisäksi vain kuvitellut itse sairaassa päässäsi )
Tilaa ihmeessä ovellesi seisoskelemaan sellanen secun finninaama rääpäle kaasusumutin kädessä...
BUHAHAHHAHAHHAHAHHA.....
ps laitathan sitten videon siitä youtubeen niin koko maailma saa nauraa sinulle ja pellevartijafrendeillesi:-)