EF education first

vaihtoon 2012-13

Mitä mieltä ootte ef:stä ? kellään kokemuksia ? millaisia perheitä on ollu ja esim minkä kokoseen kaupunkiin ja kouluun olette joutuneet ? positiivistä ja negatiivistä ?

4

678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yllikyllimylli

      Älä mee EF:lle, vaan ota mieluummin STS tai YFU.

    • BlueWilla

      Itsekin ajattelin lähteä EF:llä ja nyt on tähän negatiiviseen palautteeseen törmännyt aikalailla, eikö kenelläkään ole mitään hyvää sanottavaa??

    • kielikurssilainen

      Mä olin pari vuotta sitten kielikurssilla EF:n kautta Englannissa ja olin järjestelyihin hieman pettynyt... Perhe oli tosi mukava, kaupunki sellanen keskikokonen. Loppumatkasta huomas, että tuli yhä vain lisää kuluja, joita EF ei peittänytkään. Mäkin oon miettiny vaihtoon lähtemistä ja sitä, että onko STS tai YFU parempi, kuin EF.

    • Anonyymi

      Törkeää touhua koko firman osalta.
      Minä varasin lapselle kielimatkan. Sanottiin että varausmaksu vajaa tuhat euroa pitää maksaa nopeasti, jotta pääsee mukaan koska kyseinen kohde on lähes täynnä.
      Maksun jälkeen tuli ilmoitus että kohde on peruttu koska lähtijöitä ei ollut tarpeeksi.
      Rahoja en ole vieläkään saanut takaisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      88
      3515
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      5
      1759
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      5
      1512
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      29
      1331
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      53
      926
    6. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      872
    7. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      35
      862
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      820
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      777
    10. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      774
    Aihe