Löytyykö Torreviejassa jotain edullista kultasepänliikett? Tarkoitus mennä sielä kihloihin nyt kesällä. tiedän ainakin Carrefourissa olevan liikkeen siinä aulassa keskellä ja sitten Carrefourissakin kai myydään kihlasormuksia? onkohan hinta samaa tasoa kuin suomessa?
Kultasepänliikkeet
2
544
Vastaukset
- anoppi ja äiti
Älä hyvä mies tee moista erehdystä!! Mitäs luulet että hän ajattelee kun nimetön alkaa vihertää?? Ainakin minä syöttäisin moisen pääsiäismunasormuksen itaralle sulholle ja romanssi loppuis siihen! Kihlasormusta pidetään sormessa jopa 50 vuotta, sen pitää olla laadukasta kultaa, ei mitään kullattua halpakamaa!!
Valitettavasti ns.kultasepänliikkeissä Espanjassa on halvin kama p...aa. Ja timanttien aitoustodistukset ja seurantatiedot alkuperästä ovat sama kuin ostaisit R-kioskilta ässäarvan, tyhjää täynnä!
Jos todella rakastat morsiota, osta sormus jo täältä, ja unohda saituus!!!
Pitkää ja onnellista yhteiseloa :)) - 24-v
Maailmanmarkkinahinta.
Kullalla on oma hintansa eikä kukaan myy sitä koruina edes sen laimennettuun maailmanmarkkinahintaan!
Varastettu tavara saattaa olla luku sinänsä.
Luotan kyllä keskustan erikoisliikkeisiin mutta en näe mitään syytä minkään arvokorun hankkimiseen niistäkään.
Kellot yms. ovat eri juttu.
Carrefourin, kuten muidenkaan alan liikkeiden kultakorujen hintoja en ole katsellut mutta omansa ottavat omansa.
Jos haluat halpaa niin osta "kultasi" rantoja ja rantakuppiloita kierteleviltä, päivettyneiltä pojilta!
Saat halvalla.
En ole edes tarkistanut poikkeavatko kultapitoisuudet meidän 14 ja 18 karaatista. ( x / 24 ).
Jossain harrastetaan pienempiä pitoisuuksia ja tuskin pieni laimennus käyttöarvoa haittaa.
Kupariplantraus antaa kuulemma keltaisemman kullan.
Jossain laimennustasossa saattavat tulla allergiat vastaan.
Metallista riippuen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4179191Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1893800- 212268
- 871403
- 1161198
- 271155
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661132Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791128- 751110
- 551063