Fuengirola-Malaga

Pitää uskaltaa

Miten ummikko osaa mennä Fuengirolasta Malagaan junalla?
Onko Fuengirolassa joku pääteasema ja samoin Malagassa.?
Miten junassa maksetaan ja mitä maksaa?Kertoisiko joku asiasta tietävä.

11

1593

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tdizdezi

      Liput ostetaan automaatista, joka "puhuu" myös englantia. (Pääteasemilla on myös lipunmyyntikioskit, mutta ne eivät yleensä puhu mitään muuta kuin espanjaa).

    • Peke665

      Junassa näkyy asemat taululla ja kuulutukset lisäksi. Ihan helppoa se on. Hintaa en kyllä muista, mutta halpaa on... tunnin suuntaansa. Fuengirolassa ja Malagassa on molemmissa 2 asemaa, mene lähimmälle. Liput etukäteen automaatista asemalta.

      • Anonyymi

        ...


    • Junalla....
    • Terveiset Fuengirola

      Ja vastaavasti nyt on todella helppoa tulla parilla eurolla Malagasta Fuengirolaan kun uusi metroasema on lentokentällä valmis; ulos aulasta vain laukkujen noudon jälkeen niin metro lähtee muutaman kymmenen metrin päästä suoraan edestä yhtä läheltä kuin lähin taksi. Metrossa on myös invavaunu, joten pyöräruolillakin tulo onnistuu todella helposti. Fuengirolan paikallisbussit ovat myös pyörätuolikäytettäviä; kun odotat tuolin kanssa sisäänpääsyä bussiin takaoven edessä, tulee bussista luiska eteesi, joten jätä pyörätuolin ja bussin väliin sopiva tila. Kaikki kadut ovat myös varustettu luiskin, samoin liikekeskukset ja lähes joka paikasta löytyy myös invaveski. Loistavan upeaa elämää myös pyörätuolilaiselle Espanjan auringossa!

      • hmmmm?

        Metro? Lähijuna se on.


    • Paikallispaavo

      Helppoa kuin heinänteko! Hyppäät junaan ja juna vie. ei tarvitse ite ossailla mitään. Perillä hyppäät junasta pois.

    • Anonyymi

      Eikö tämä ummikko osaa arvata tai käyttää järkeään ja sitä samaa nettiä jolla tännekin kirjoittaa. Kysymysten perusteella aivan hukassa eikä missään käynyt milloinkaan. Lisäksi kun kysytään Suomi24:ssä ohjeita kuinka Fuengirolassa toimitaan niin enpä tiedä juntimpaa.

      • Huomasitko vastanneesi hyvin vanhaan, yli 12 vuotta sitten, esitettyyn kysymykseen? Miksi pitää näitä vanhoja kaivella?


    • Anonyymi

      Suunnitteilla junarata Marbellaan asti ? Milloin valmistuu?

      • Anonyymi

        The proposed third “Cercanias” line would stop in Churriana, Alhaurin el Grande, Alhaurin de la Torre, Coin, Ojen, Marbella and San Pedro Alcantara.

        Ei suoraan Fugesta Marbellaan rakenneta vaan pitää kiertää vuorien kautta?

        EU:lla on rahaa tukea erikoisia infrastruktuurihankkeita. 😆


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      186
      4239
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      94
      2785
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      144
      2290
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      85
      2251
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      33
      2171
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2041
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2017
    8. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1851
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1849
    10. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1836
    Aihe