Siskoni on lesbo

Pikkuveli 17vee..

Moi! Täällä kirjottelee 17v poika ja kysyn sitä, että miten suhtautua kun isosiskoni on kääntynyt tyttöihin päin? Hän tuli ulos kaapista eilen kertomalla, että on seurustellut yhden tytön kanssa useita kuukausia. Kyllähän se aluksi vähän yllätti kun hän on aiemmin seurustellut kolmen eri miehen kanssa. Mutta jokainen niistä päättyi eroon. Sisko on mulle tärkeä tässä maailmassa ja toivon, että hän on onnellinen.Samaa sanoi myös isäni.Mutta äitini on suhtautunut tähän aika flegmaattisesti. Äiti ei ymmärrä miten hänen mieli on muuttunut koska hän oli ennen miesten kanssa. Mutta kai äiti ajan myötä tähän tottuu. Lisäksi mun siskolla on todettu masennus ja hän syö masennuslääkkeitä. Tietääkö kukaan vaikuttaisiko noi lääkkeet jotenkin tohon seksuaalisen suuntautumisen vaihtumiseen? Tai muuttaako se käytöstä noinkin paljon? KIITOKSIA VASTAUKSISTA!

8

1247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kevätkuu

      Enpä ainakaan ole koskaan kuullut, että masennuslääkkeet vaikuttaisivat seksuaaliseen suuntautumiseen. Seksuaaliviettiä jotkut niistä saattavat alentaa, samoin potenssia.

      Suhtaudut ihan oikein siskosi suuntautumiseen. Äiti on ehkä huolissaan siitä, että näin on epätodennäköistä, että siskosi saisi hänelle lastenlapsia. ;-) Kyllä hän varmaan siihen tottuu, kun saa rauhassa sulatella.

      Osa ihmisistä suuntautuu sekä eri että samaan sukupuoleen. Meissä kaikissa on vähäsen biseksuaalisuutta, toisissa enemmän, toisissa niukemmin.

    • asdfghj75

      oma veli ku tuli kaapista pihalle ni katkasin kaikki siteet siihe...saa hävetä sen puolesta kaupungilla.

      • Korppikotkanaaras

        Arvaapa vaan, miten paljon veljesi häpeää sinun kaltaistasi perheenjäsentä! Kauheaa, että joku voi ajatella noin vielä tällä vuosituhannella! Onneksi jollakulla perheessänne on sentään munaa olla olla esittämättä muuta kuin on! Eiväthän veljesi rakkausasiat mitään sinulle kuulu eikä niihin sinun kantaasi kai kukaan ole kysynyt.


      • riittää jo!
        Korppikotkanaaras kirjoitti:

        Arvaapa vaan, miten paljon veljesi häpeää sinun kaltaistasi perheenjäsentä! Kauheaa, että joku voi ajatella noin vielä tällä vuosituhannella! Onneksi jollakulla perheessänne on sentään munaa olla olla esittämättä muuta kuin on! Eiväthän veljesi rakkausasiat mitään sinulle kuulu eikä niihin sinun kantaasi kai kukaan ole kysynyt.

        nyt näitä jeesustelijoita alkaa olla jo liikaa. joka keskustelussa joku toitottaa että VOI KAMALA KUINKA SÄ VOIT SUHTAUTUA NOIN. mitä vitun väliä sillä on jos on pinnallinen? miten se vaikuttaa sun elämään? ei sen veli varmaan sun kans seurustele, vai??


    • Bi pikkusisko

      Suhtaudu ihan normaalisti. Siskosi on yhä sama ihminen, vaikka nyt tiedätkin hänen tykkäävän tytöistä. Itse tunnustin pari vuotta sitten isosiskolleni olevani bi ja hän otti asian vastaan ihan rauhallisesti - itse asiassa tunnusti epäilleensä sitä jo jonkin aikaa. Hän kohtelee minua samalla tavalla kuin aina ennenkin, enkä itse näe mitään syytä, miksi pitäisi olla toisin. En ole muuttunut ihmisenä, enkä usko, että siskosikaan on. Ja ei, en usko, että lääkkeet aiheuttaisivat seksuaalisen suuntautumisen muutoksia.

    • peikkotrolli

      kysy siskoltasi että saisitko tulla seureemaan kun hän joskus rakastelee jonkun tytön kanssa.

      • hajossss

        hajossss


    • Kirjoitusvirhhe

      Muistakaa nyt hyvät ihmiset, että kaikki ovat ihmisiä, vaikka suhtautuisi eri asioihin eritavalla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      77
      2852
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      28
      2577
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2371
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2074
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      1592
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1403
    7. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      1102
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1072
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      856
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      834
    Aihe