Kaikki tieot Sharjahista kiinnostaa (muut tiedot, kuin matkatoimiston sivuilta löytyvä) eli teidän omia kokemuksia paikasta? :)
Sharjah
4
257
Vastaukset
- oiujyhgtrf
melko hiljainen ja rauhallinen paikka. sopii lapsiperheille rantalomaan.
- aloittaja..
pääseekö nopeasti taksilla kaupunkiin syömään? saako taksin helposti takaisin ja osaako taksikuskit hotellien nimet esim jos tulee dubaista sharjahiin?
- MissÄxön
Taksikuskeilla on melko huono tietämys joka asiasta,kannattaa olla hotelin käyntikortti mukana koska joskus monia saman nimisiä hotelleja,tai samantyylisiä nimiä.
Sharjahista en saanut käydessäni irti oikein mitään,ainut käymisen arvoinen paikka on Old Souq.Mutta dubaihin ei ole pitkä matka taksilla - taksillavaan
MissÄxön kirjoitti:
Taksikuskeilla on melko huono tietämys joka asiasta,kannattaa olla hotelin käyntikortti mukana koska joskus monia saman nimisiä hotelleja,tai samantyylisiä nimiä.
Sharjahista en saanut käydessäni irti oikein mitään,ainut käymisen arvoinen paikka on Old Souq.Mutta dubaihin ei ole pitkä matka taksillaMutta Dubaihin on pitkä matka taksilla?? Millä sinne sitten on lyhyempi matka?
Taksin saa todella hyvin ja matkalla on paljon katseltavaa, jututtakaa taksikuskia, heistä saa monesti hyviä oppaita.
Taksin nopeus riippuu ihan kellonajasta. Ruuhka aikana matka voi kestää jopa puyolet kauemmin, kuin hiljaiseen aikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561326Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731275Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311018Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47916Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51913Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830