Gilera SMT 50 pikkuviri?

Pari kuukautta on nyt tullu ajettua vakio luumulla ja ois hakusessa jotain pikku piristystä jolla nopeus ei kummiskan ylittäisi 55km/h. Älkää turhaan selittäkö mitään hirveän vaikeaa koska en ole mikää mopo expertti =D

Ohjeenkin voisi kirjoittaa jonkunlaisen jos on vaikeampi.

Kiitos :D
16592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

jos haluat vähän nopeutta lisää niin vaihda eturatas .. se on kaikista helpin .. vakio välit o eturatas 12 ja taka 65 , niin heit etee vaiks 13 tai 14 piikkine eturatas.. (14 piikkisel voi mennä yli 60kmh) itsellä meni 64kmh derbin mittariin..
kiihtyvys heikkenee hieman kyllä jos vaihdat eturatastusta , mutta itseäni ei haitannu itellä oli vakio mopossa 15/65 välit .. nyt on tehoputki leo vince ja 14/65 kiihtyy iha perkeleest =D

Äänestä

kaasarin kuristus vittuu ja isompi suuti nii menee 50-55

Äänestä
  • Se menee täysin vakiona 50-55

    Äänestä

  • Gilera smt 50 2011 kirjoitti:

    Se menee täysin vakiona 50-55

    Mulla menee ryyppy päällä 75 on muuten vakio

    Äänestä

SMT:n kaasarissa ei ole mitään kuria pienen suuttimen lisäksi...

Äänestä
  • siinä just on kuristus ja pieni suutin. Kaasarissa on reijitetty levy imupuolelta joka on se kuristus.

    Äänestä

voiko tossa gilera smt -11 nii madaltaa istuinkorkeutta? ja paljon jos voi?

Äänestä

Onko tähän Gileraan mitää viritystä, mistä ei voi tulla sakkoja tai muuta merkintää??

hiemanlyhyt kasvuine: Mä oon 155 pitkä ja pystyn hyvin ajamaan tolla, ei mitään kokemusta mopoista ja 3 päivää sitten sain. Miten pitkä oot?

Äänestä

sakot tulee, riippuen poliisista tietenkin, jos menee yli 45-50 km/h. jos otat vaan kaasarin kurin pois niin ei todennäkösesti tuu sakkoja.

Äänestä

Ei vittu ku on skeida mopo, itellä Gilera SMT 09 ja ei muuta ku poraa puolet alkukäyrän holkista vittuun ni menee 80 saatana! Mitä toi 2011 romu kulkee vakion?

Äänestä
  • 55kmh

    Äänestä

Mr.musclea tähänki putkeen vain niin johan aukeaa röörit!!!

Äänestä

Itelläni smt 2011, aika lusu, jtn just päälle 45 saa kulkemaan, mutta sisään ajo kesken niin kehtaa huudatella. Kenelläkään tietoa missä kohtaa alkukäyrää kuri on?? alussa vai lopussa? en itse jaksanu ruveta purkamaan.

Äänestä

jotkut väittää että gilera 201 malli olisi kohtalaisen pirteä vakioksi ja menisi reilusti yli 50. onko tämä totta?

Äänestä

Ei mitään pikkuviriä, 70 pytty , tehari , isompaa kaasaria ja välejä pitämmäksi .Pääset sitten niitä poliiseja paremmin karkuun,

Äänestä

itel ois toi -13 malli
mietin ite vaan et kuinka kiihtyvyyttä lisää niin ettei kuitenkaan huippunopeudet laske, ja joo välityksillä voi nostaa kiihtyvyyttä mutku se vitun vauhti laskee

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jabsy kirjoitti:

Pari kuukautta on nyt tullu ajettua vakio luumulla ja ois hakusessa jotain pikku piristystä jolla nopeus ei kummiskan ylittäisi 55km/h. Älkää turhaan selittäkö mitään hirveän vaikeaa koska en ole mikää mopo expertti =D

Ohjeenkin voisi kirjoittaa jonkunlaisen jos on vaikeampi.

Kiitos :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu