Moi.
Ongelma on tämän näköinen. Vanhassa tietokoneessani oli diaesityksiä powerpointilla tehtynä, mutta uudessa tietokoneessani ei ole toimivaa powerpointtia vaan ainoastaan open office. Muutin PowerPoint tiedostot Impressiin sopiviksi, mutta ilmeni ongelma: ääntä ei tule.
Kysymys onkin: miten saan äänet taas kuulumaan?
Kyllä varmaan jostain asetuksista sen pitäisi saada kuulumaan automaattisesti, sillä ruudulla näkyy kuitenkin se torven kuva.
Kiitoksia vastauksista.
Open office impress
O-O-I
2
270
Vastaukset
- 20+16
Taitaa olla niin, että OpenOfficessa ei ole kaikkia samoja ominaisuuksia kuin Microsoft Officessa. Erityisen paljon puutteita on juuri Impressissä verrattuna PowerPointiin. Mutta ei hätää, Linux-guruilla on tähän ratkaisu: ohjelman lähdekoodi on vapaasti saatavilla, ja voit itse ohjelmoida äänet kuuluviin.
- fgdhfjkkkklkjlj
älkää latailko tuolta finnish.toggle osoitteesta mitään!
Haitallinen sivusto...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o4144996"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk193590Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit5213236Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1302664Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2512636Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.1982615SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit402413"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –871745Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6451671Huumeliika mellastaa Suomussalmella
Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki171509