Open office impress

O-O-I

Moi.
Ongelma on tämän näköinen. Vanhassa tietokoneessani oli diaesityksiä powerpointilla tehtynä, mutta uudessa tietokoneessani ei ole toimivaa powerpointtia vaan ainoastaan open office. Muutin PowerPoint tiedostot Impressiin sopiviksi, mutta ilmeni ongelma: ääntä ei tule.
Kysymys onkin: miten saan äänet taas kuulumaan?
Kyllä varmaan jostain asetuksista sen pitäisi saada kuulumaan automaattisesti, sillä ruudulla näkyy kuitenkin se torven kuva.

Kiitoksia vastauksista.

2

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 20+16

      Taitaa olla niin, että OpenOfficessa ei ole kaikkia samoja ominaisuuksia kuin Microsoft Officessa. Erityisen paljon puutteita on juuri Impressissä verrattuna PowerPointiin. Mutta ei hätää, Linux-guruilla on tähän ratkaisu: ohjelman lähdekoodi on vapaasti saatavilla, ja voit itse ohjelmoida äänet kuuluviin.

    • fgdhfjkkkklkjlj

      älkää latailko tuolta finnish.toggle osoitteesta mitään!

      Haitallinen sivusto...

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      198
      7741
    2. Hotelli Kainuu konkurssiin

      Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin
      Kuhmo
      111
      2991
    3. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      79
      2841
    4. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      1
      2719
    5. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      111
      2323
    6. Huomentaaaa

      Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil
      Ikävä
      38
      2162
    7. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      15
      1983
    8. Ainutlaatuiselle naiselle.

      Osaat tietämättäsi tehdä edelleen suuren vaikutuksen minuun. Tämän piti olla jo ohi mennyttä mutta olin väärässä jällee
      Ikävä
      34
      1536
    9. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      18
      1488
    10. Rottia juoksee pitkin ostolantietä

      Eikö mikään taho loukuta niitä. Tuhoavat kiinteistöjä
      Ähtäri
      20
      1286
    Aihe