Joo, oon siis kattonu tota Piaggio Typhoon:ia ja kaverit sano olevan laatu merkki, mut sit faija sano et se on ihan romu. Kummalle puolelle mielipiteet jakautuu?
Piaggiosta kokemuksia?
Mopolla Mennään
390
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä se ihan laatumerkki on. Piaggio on italialainen konserni joka omistaa Derbin, Aprilian ja Gileran ja voin kokemuksen syvällä äänellä sanoa, että Piaggion ostoa et tule katumaan!
joo itellä oli piaggio typhoon 2000 malli ja sil oli 13 tuhatta kilsaa ajettu.. sit kun ostin sen ni ei menny kauaa ku ensin meni koneesta joku osa ja ei lähteny käyntiin. sitte seuraavaks hirtti kaasu eli vaijeri oli ihan umpi ruosteessa. ja seuraavaksi tipahti laakerit lattialle korjauksessa ja sitä seuraavaksi irtos koko kaasu vaijeri keskellä vilkasta tietä eli työntö reissu tuli... sitte tulppia rupes menemään iha vitun moinen määrä, vissii kuukaudessa 5 tulppaa... ja seuraavaksi meni putki niin tukkoon että sammuili kokoajan.. ja sitten tais mennä takajarru paskaks... sit pitiki seuraavaksi vaihtaa variaattorin hihna ja niinpois päin... en suosittele... uutena voi sen 10 tuhatta kestää mutta sitte alkaa tulemaan vitusti ongelmia... jotenka mieluummin sitte osta keeway hurricanen 4 tahti versio... sillä ajoin 20k ilman isompia ongelmia, kerran meni sähköt ja akku ja sitte kerran takakumi (naula tiellä) ja sitte bensaletku hajosi yhden kerran muuten ei ollut mitään vikoja:)
Cool story, bro ^