Hei, kyselisin kokemuksia Shellistä työnantajana tai Restelistä noin ylipäätään? palkan tiedänkin mitä tulisin saamaan kun tes-mukainen tulisi olemaan. Mutta onko Shell minkälainen työpaikkana? millaisia henkilökuntaetuja on Shellin (tai Restelin) työntekijöillä ylipäätään jne?
Kokemuksia Shellistä työpaikkana
4
1096
Vastaukset
- Heippavaan1912
Karttakaa!! Itse olen tottunut tekemään työt tip top ja ammattilaisten kanssa. Shellillä jossa olin töissä, ei yhdelläkään ollut mitään alaan liittyvää koulutusta. Yritä nyt siinä tehdä hommia kun muut tekee hällä väliä asenteella ja koko huoltamo kärsii. Jokainen työntekijä jonka kanssa juttelin, oli lopettamassa tai etsimässä uutta työpaikkaa. Edut ovat henkilöstöpankin kautta mitään sanomattomat. Kyllä huomaa miksi SOK (eli hok-elanto yms.) tuottaa kunnon tulosta ja on johtavassa asemassa. Molemmissa olen monta kertaa ollut töissä ja kyllä se SOK vaan on parempi, ihan jo etujenkin puolesta. Viimeinen kerta kun olin Restellillä töissä. Ja samaa sanoi muutkin työkaverit, etteivät Restellin palkkalistoille enää koskaan palaa. Joten kokeilkaa ja aina kannattaa yrittää, mutta itsellä usko loppui osaamattomien ja ei-välittävien työkavereiden/pomojen takia.
- nannanna
Nostan, kun kaipailisin lisää tietoa Shellillä työskentelystä! Plussia sekä miinuksia. Onko muuten totta, että sieltä pistetään helposti pihalle koeajan lopulla?
- Google tietää
Googlettele lisää kokemuksia Shellistä, s24 keskusteluissakin on PALJON! Ja kyllä, kenkää tulee koeajan vimppanakin päivänä, kas kun ne on tarvineet tyypin vain aikamääreeksi X ja houkutelleet jonku hyväuskoisen siihen kyykytykseen pitkällä sopparilla.. koeaikana kun ei juurikaan ole varaa alkaa kyseenalaistamaan käytäntöjä...
- Ammattilainen
Ei "hyviä" työntekijöitä ole ennenkään pihalle heitetty.... Katsiskos katsoa peiliin ja tarkastaa se CV ennenkun lähtee tänne huuteleen!! Nm en ole Restellillä töissä, ikävä kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2801694Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle411631- 231518
- 961316
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71228Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101067Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86960Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66925T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43911- 32910