nokia c3?

suunnittelen nokian ceekolmosen ostoa, qwerty-näppäimistö olisi hyvä tekstailuun ja ulkonäkökin on kiva, on kamera ja netti. millaisia kokemuksia tästä kännystä?

entäs riittääkö dna:n halvin datapaketti, en pelaa ja nettiä käyttäisin kännystä harvoin, lähinnä gmailia ja facebookia. siis onko sellainen halvin datapaketti tarpeeksi nopea, mitään huippunopeaa en tarvi. ei kai datapakettien kanssa tule ongelmia, siis yllärilaskuja?

entä toimiiko c3 vanhalla simkortillani vai pitääkö se vaihtaa ja vaihtuuko puhelinnumero samalla?
2203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Puhelimessa on S40 käyttis, eli siihen ei saa hirveästi sovelluksia... Eikä siinä ole 3G yhteyttä, eli nettiselailu on tosi hidasta. ( Alle 300 kbit/s datapaketti riittää. Muuten maksat turhaan nopeudesta). Wlan siitä löytyy, mutta se toimii kahviloissa ja ehkä kotona. Eli lyhyesti. Toi kännykkä ei sovellu kunnolla nettiselailuun ( Ehkä sähköposti ja Facebook menee, mutta ei raskaampi selailu). Datapaketin kanssa ei tule yllätyslaskuja, ellei se ole rajallinen ( Esimerkiksi 30 mt/kk. Jos se menee yli, niin laskua tulee... mutta jos se on rajaton paketti, niin laskua ei tule kuin ulkomailla. Jos sinulla on siistämän kokoinen sim-kortti: http://www.google.fi/imgres?imgurl=http://www.digitoday.fi/files/200_AaNUjvcM.jpg&imgrefurl=http://www.digitoday.fi/mobiili/2007/05/22/elisa-kokeilee-nfc-lahiasiointia/200712407/66&usg=__T-jLkGPMTxlBcT8Eh80nXL_n0jo=&h=127&w=171&sz=5&hl=fi&start=0&zoom=1&tbnid=TxTXplG9Q1CLXM:&tbnh=101&tbnw=136&ei=EwOFTZ9mkMKzBumwvJ8D&prev=/images?q=sim-kortti&hl=fi&sa=X&biw=1920&bih=912&tbs=isch:1&prmd=ivns&itbs=1&iact=hc&vpx=173&vpy=261&dur=96&hovh=101&hovw=136&tx=106&ty=53&oei=EwOFTZ9mkMKzBumwvJ...

Niin sen pitäisi mennä siihen.

Äänestä

Kiitos vastauksesta. ehkä se hitaus riittää mun nettiselailuun, kotona kuitenkin läppärillä on parempi kuin jossain ruuhkajunassa. sovelluksia en myöskään tarvitse. naisen logiikalla se kiva ulkonäkö on myös tärkeä asia ;-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei enää samsungia kirjoitti:

suunnittelen nokian ceekolmosen ostoa, qwerty-näppäimistö olisi hyvä tekstailuun ja ulkonäkökin on kiva, on kamera ja netti. millaisia kokemuksia tästä kännystä?

entäs riittääkö dna:n halvin datapaketti, en pelaa ja nettiä käyttäisin kännystä harvoin, lähinnä gmailia ja facebookia. siis onko sellainen halvin datapaketti tarpeeksi nopea, mitään huippunopeaa en tarvi. ei kai datapakettien kanssa tule ongelmia, siis yllärilaskuja?

entä toimiiko c3 vanhalla simkortillani vai pitääkö se vaihtaa ja vaihtuuko puhelinnumero samalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu