Taidan olla ihastunu nettituttuuni....:/ Ei olla koskaa tavattu, mut ollaa vaihettu kuvii mont kertaa ja jutellaa meses aika usei..Ollaa yritetty tavatakki mut se on ain menny puihi. Mitä mun pitäis tehä? Se ei asu ees samal paikkakunnal ni ei meiä jutust tulis mitää, mutku tykkään siit tosi paljo. Kannattaisko olla iha hiljaa asiasta ja odottaa et ihastus menis ohi?
mitä tehdä :/
liibalaaba.....
386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kuin vanha oot ja kui vanha se su ihastukses on? minä vaan kysyn`?
ollaa molemmat 93 syntyneit? mitennii?
Mm, noh, jos et oo välimatkan takia valmis uhrautumaan, niin odota ja ole hiljaa. Se on nimittäin aika perseestä molemmille, etenki sille jätkälle, jos se ite ois valmis uhrautuun sen verran.
Kokemuksen syvällä rintaäänellä voin sanoo että mä olin kaks vuotta epätoivosen ihastunu mun nettituttuuni, ja sekin vissiin muhun. Mut se oli aika tuskaa, koska kumpikaa ei halunnu sitä välimatkan takia.
Älä sä tee sitä virhettä, usein just ne henkilöt joiden kans puhuu vaan netin välityksellä, eikä ollenkaa kasvokkain, tuntuu ihan täydellisiltä.
Mutta älä missään nimessä katkase mitään ystävyyssuhteita :)