XJR:rän tyyppiviat ja ongelmat?
Mitä hyvää ja huonoa?
Huoltovälit ?
Kumpi XJR vai ZRX ?
Kiitos vastauksista etukäteen.
Mitä hyvää ja huonoa?
Huoltovälit ?
Kumpi XJR vai ZRX ?
Kiitos vastauksista etukäteen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Osta CB 1300
Minulla ollut sekä 1100 ja 1200 zrx, ihan mukavia ajettavia ja tehojakin riitttävästi varsinkin 1200:ssa. Nyt tallissa xjr 1300 - 03, tämä on vielä mukavampi, on enemmän ison pyörän tunnetta ja koneessa enemmän vääntöä.
Uskoisin että hyvällä huollolla kummassakin kestää koneet aika hyvin, varsinkin Yamahan kone pitäisi kestää isältä pojanpojalle. Yamahan löysän etupään sain jämäkäksi vaihtamalla paksummat öljyt.
Kummastakaan merkistä en oikein huonoja puolia keksi.
XJR vai CB 1300 ? -06-07...
siinäpä kysymys... XJR on mielestäni paremman näköinen ainakin, mut onko CB parempi ajaa ?
ensin oli XJR ja sitten CB ja laadukkaampi oli honda kaikinpuolin ja kone kestää ja käy nätisti, mutta maku asia kumpikin hyviä puöriä, maku ratkaisee..hondassa arvo pysyy paremmin.