Kun lukee tämän palstan tekstejä huomaa selvasti että oilsi tarve jollekin hypnoosiyhdistykselle joka levittäisi asiallista tietoa hypnoosista. Se oli aikoinaan SHY:n perustehtävä mutta on siinä nykyään surkeasti epäonnistunut. Eikä näköjään Hypnoosiliitto eikä Tieteellinen hypnoosikaan ole onnistunut tavoittamaan kansan syviä rivejä. Surullisinta on että kaiken maailman shamaanit ja tenssiterapiat saavat eniten huomioita yleisessä keskustelussa vaikka ne novat kaikkein kauimpana hypnoosin järkevästä soveltamisesta käytäntöön.
Tarvetta olisi
5
98
Vastaukset
- Samadhi
Tämä foorumi on ollut jo vuosien ajan ainoastaan; ja vain, hypnoosin parjausfoorumi, josta asiallista ja järkevää kesustelua hypnoosin mahdollisuuksista on ollut turhaa edes etsiä. Ja tuskimpa tämä vastaisuudessakaan sen paremmaksi muuttuu.
- Se siitä
Jopa Tieteellisen hypnoosin edustajat ovat innokkaana valmiita todistamaan, että kuka tahansa hypnoosiin perehtymätön voi hypnotisoida naisia seksiin kerta toisensa jälkeen niin, että nämä aina uudestaan hakeutuvat hyväksikäytettäviksi, joten ei siinä suuri yleisö saa juuri hyvää, oikeaa ja kannnustavaa informaatiota hypnoosin käytöstä. Näyttää siltä, että muutkin hypnoosia harrastavat uskovat tähän, joten olisi syytäkin kieltää koko hypnoosi!
Jos hypnoosilla, jossa ei käytetä mitään induktiota, ei vain voi harrastaa seksiä, vaan jopa saada naiset himokkaan aktiivisiksi, niin kirkonkin pitäisi jo herätä ja kieltää hypnoosi.
Tai sitten pitäisi todellakin antaa oikeaa tietoa hypnoosin mahdollisuuksista. - Samadhi
Tässäpä se ongelma juuri onkin:
"Tai sitten pitäisi todellakin antaa oikeaa tietoa hypnoosin mahdollisuuksista".
Sitä asiallista ja totuudellista tietoa tällä foorumilla ei ole ollut juuri koskaan esillä eikä se kiinnosta ketään. Täällä ihmisiä kiinnostaa vain parjata ja mustamaalata hypnoosia tietämättä piiruakaan, mitä hypnoosi todellisuudessa on; ja miten valtavia mahdollisuuksia siihen liittyy.
Juttua hypnoosista myös täällä
http://www.sodankylan-invalidiyhdistys.com/1/uuden.aamun.kajastusta.pdf - muisttappa se
se vuosi se vuosi...on 365 päivää ja ei ole vielä mennyt....
- kjhy
lupaan olla poissa vuoden---näin joku kirjoitti ja sitten taas kirjoitti muutaman päivän päästä. siis vuosi olikin muutama päivä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172403
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45841
- 59807
- 42776
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44755Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164742Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130694