Shogun 2 asennus

Miten oikein asennetaan Shogun 2 peli?

Minulla on käsissäni 1 ja 2 dvd levy, mutta silti joudun lataamaan Steamin kautta 16 gigaa tiedostoja?

Mikä virka näillä levyillä sitten on? Niitä ei pääse asentamaan tai muutakaan tekemään ennenkuin Steamista on ladattu?

Voiko asia tosissaa mennä näin?
1252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei mene. Steamissa poistat S2, eli klikkaat siitä "Delete Local Content" -nappulasta. Sitten laitat levyn asemaan ja etsit sieltä Setup.exe:n ja suoritat sen.

Ps: Google.com/fi/whatever.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


shogun2hommailuu kirjoitti:

Miten oikein asennetaan Shogun 2 peli?

Minulla on käsissäni 1 ja 2 dvd levy, mutta silti joudun lataamaan Steamin kautta 16 gigaa tiedostoja?

Mikä virka näillä levyillä sitten on? Niitä ei pääse asentamaan tai muutakaan tekemään ennenkuin Steamista on ladattu?

Voiko asia tosissaa mennä näin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu