smith & wesson i-bolt sniper

ajattelin ostaa kyseisen aseen, onko kellään kokemuksia aseesta?
saako aseeseen kiikari tähtäintä?
15407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kyllä, ainakin ukkiis saa tähtäimen hänen aseeseensa!!!!!!

Äänestä

En suosittele kiinalaista.
Itel on Super X-9 ja on ihan ok.
Itse asiassa en kovin suosittele Tarkkuuskivääriä. Suosittelen
Pro airsoftista GG Gr16

Äänestä
  • toi i bolt ei oo kiinalaine vaa taiwanilaine

    Äänestä

  • super x-9 on ihan surkee

    Äänestä

Suosittelen. Ase on täydellinen kopio maruin vsr-10, joten osia on helppo hankkia. Itsellä on kyseinen pysyy kovassa käytössä, eikä vikaa ole ollut koskaan. Kuitenkin suosittelen hankkimaan tarkkuuspiipun (koskee kaikkia kivääreitä, ei pelkästään tätä asetta) sekä kannattaa poistaa männästä painot jotka tekevät pienen "potkaisun" aseeseen. Niistä ei ole kuin haittaa! Potkaisu on melko pieni, ase kilahtaa liikaa sekä tehot nousevat jonkun verran painot poistettaessa. Yhteenvetona voin sanoa että jos oma aseeni menisi nyt rikki, ostaisin uuden samanlaisen!

Äänestä
  • mitenköhän ne kuulat poistetaan? ja käykös vsr-10 lippaat tähän?

    Äänestä

  • Saako tuohon aseeseen tähtäimiä?

    Äänestä

Kaverilla on! Todella tarkka ja kantavuuskin ihan jees

Äänestä

Monta metriä suurin piirtein kantaa

Äänestä

LUKEKAA ! , apuu kitos.

Minulla on Super x-9 tarkkuuskivääri.
Aseessa on kaksi eri lipasta ,rumpulippaita 2 ja normi lipas.
Kun käyttää rumpu lipasta,pitää ottaa se tietty pikku osa pois..
Mikä sen nimi on? jos tajusi selitykseni :))
Olin toisena kertana käyttämässä asetta, kun se tippus mettää, kiersin metän 3 läpi.. ilman tulosta. Oisi kivaa jatkaa softaamista , kun ase oli ainakin hyvä! Suosittelen ostoa. Jos joku tietää osan nimen/Myy sen tai kertoo mistä voi ostaa niin sanois :)))

Äänestä
  • tanelivehmaa, minulla on kyseinen super x-9 mutta hajosi jäätiköllä ihan omaa kömpelyyttäni, tukki halkesi keskeltä kahtia.
    jos et löydä uutta coppershelliä ja haluat myydä aseen, niin myy minulle sen tukki.
    (voin maksaa ylitte 1/4 osan aseen oikeasta hinnasta joten jos keräät lisää rahaa niin voit ostaa uuden pyssyn.)
    Ota yhteyttä numeroon: 040 5665611
    (Se on minun vanhempani numero)

    Äänestä

  • antti.ala-kortesmaa kirjoitti:

    tanelivehmaa, minulla on kyseinen super x-9 mutta hajosi jäätiköllä ihan omaa kömpelyyttäni, tukki halkesi keskeltä kahtia.
    jos et löydä uutta coppershelliä ja haluat myydä aseen, niin myy minulle sen tukki.
    (voin maksaa ylitte 1/4 osan aseen oikeasta hinnasta joten jos keräät lisää rahaa niin voit ostaa uuden pyssyn.)
    Ota yhteyttä numeroon: 040 5665611
    (Se on minun vanhempani numero)

    Löysin osan :)

    Äänestä

Sinuna en ostais

Äänestä

voisin ehkä ostaa sen super x-9 tai i-boltin... Jos rupeen sniperiks mut ku just ostin ak47 betan nii pitäähän sillä nyt jokusen vuotta pelata... Katotaan sitte mikä on tilanne. Niin että mitkä tähtäinkiskot menevät aseeseen (i-boltiin)? Haluisin kovaasti tietää.

Äänestä

nii mitä tähtäimii siihe i-bolttii saa ku en oo ite löytäny?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hruotslainen kirjoitti:

ajattelin ostaa kyseisen aseen, onko kellään kokemuksia aseesta?
saako aseeseen kiikari tähtäintä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu