Tulevana viikonloppuna kelloja siirretään siis tunnilla eteenpäin. Kiinnostaisi tietää, kuinka kellojen siirto vaikuttanut vauvojen rytmiin?
kesäaikaan siirtyminen
6
489
Vastaukset
- ...
Meillä ainakin tuo helpotuksen.
kesäaikaan siirtyminen tuo mukavamman rytmin: yhdeksältä nukkumaan ja puoliseitsemältä ylös, talviajan kahdeksalta nukkumaan ja puoli kuudelta ylös sijaan... - Meillä..
meni syksyllä rytmit todella sekaisin kellojen siirrosta. Nyt keväällä tietysti tuo siirto tapahtuu parempaan suuntaan, mutta mietityttää kyllä miten saa lapsen laitettua iltaisin nukkumaan tuntia aikaisemmin. Pari viikkoa meni syksyllä, että sai rytmit taas kohdilleen, toivottavasti nyt selvitään vähemmällä.
- jatkuu..
Lapsi jatkaa sisäisen kellonsa mukaan samaan rytmiin kuin aikaisemmin. Nyt kello siirtyy inhimillisempään suuntaan - syksyllä aamuherätykset olivat tosi aikaisia kellon siirron jälkeen eikä ne muutamassa päivässä käänny kohdilleen.
- meillä taas
meillä taas oli syksyllä sellainen yökukkuja, että odotin tietenkin että menee aikaisemmin nukkumaan, mutta ei se ihan niin mennyt. Nyt on taas rytmit muuttuneet ja iltakukkujasta on tullut aamukukkuja ;)
- öspofkl
Joo syksyllä herättiin tooosi aikaisin. Meni vajaa viikko kun sai rytmiä pikkuhiljaa käännettyä. Toivon, että tuleva siirto helpottaisi meidän nykyistä rytmiä, mennään aikaisin nukkumaan ja herätään aikaisin
- Anonyymi
Saatana eikö tästä kesäajasta päästä pois. Vituttaa. Vituttaa tämä kesäaika. Unirytmi on mitä sattuu ja minun terveys on huono. Saatana että vituttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746314MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415378Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.604255NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734112Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja663880Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.691167- 54980
- 291956
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?30820Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62801