Tulevana viikonloppuna kelloja siirretään siis tunnilla eteenpäin. Kiinnostaisi tietää, kuinka kellojen siirto vaikuttanut vauvojen rytmiin?
kesäaikaan siirtyminen
6
442
Vastaukset
- ...
Meillä ainakin tuo helpotuksen.
kesäaikaan siirtyminen tuo mukavamman rytmin: yhdeksältä nukkumaan ja puoliseitsemältä ylös, talviajan kahdeksalta nukkumaan ja puoli kuudelta ylös sijaan... - Meillä..
meni syksyllä rytmit todella sekaisin kellojen siirrosta. Nyt keväällä tietysti tuo siirto tapahtuu parempaan suuntaan, mutta mietityttää kyllä miten saa lapsen laitettua iltaisin nukkumaan tuntia aikaisemmin. Pari viikkoa meni syksyllä, että sai rytmit taas kohdilleen, toivottavasti nyt selvitään vähemmällä.
- jatkuu..
Lapsi jatkaa sisäisen kellonsa mukaan samaan rytmiin kuin aikaisemmin. Nyt kello siirtyy inhimillisempään suuntaan - syksyllä aamuherätykset olivat tosi aikaisia kellon siirron jälkeen eikä ne muutamassa päivässä käänny kohdilleen.
- meillä taas
meillä taas oli syksyllä sellainen yökukkuja, että odotin tietenkin että menee aikaisemmin nukkumaan, mutta ei se ihan niin mennyt. Nyt on taas rytmit muuttuneet ja iltakukkujasta on tullut aamukukkuja ;)
- öspofkl
Joo syksyllä herättiin tooosi aikaisin. Meni vajaa viikko kun sai rytmiä pikkuhiljaa käännettyä. Toivon, että tuleva siirto helpottaisi meidän nykyistä rytmiä, mennään aikaisin nukkumaan ja herätään aikaisin
- Anonyymi
Saatana eikö tästä kesäajasta päästä pois. Vituttaa. Vituttaa tämä kesäaika. Unirytmi on mitä sattuu ja minun terveys on huono. Saatana että vituttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941759
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr2351602- 901361
Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!661032Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46931- 47918
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman38908Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si9904- 46862
IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika37849