Minecraft chat

Jaskaksi2

En tiiä menikö oikeeseen kohteeseen, mutta kuiteskin, eli on parin kaverin kaa tehty minecraftiin serveri, ja nyt pitäs keksii ohjelma jolla voitas kätevästi myös PUHUA toisillemme

34

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Your Mom

      OMFG GAY!!!!!!!!

    • Super-OP

      Skype - www.skype.com - ilmainen nettiäänipuheluohjelma

    • vesa.

      hankkikaa bukkit ja sieltä saa puhumismodit ja kaikki global ban listit ja muut mukavat modit nii ja jos haluutte isommalle servulle nii tulkee minecraft.digiex.net siel on 5 suomalaista ja vitusti usasta ja priteistä ja siel on jo finland kaupunki ja kaikkee nii ja sanokaa et vesa kutsu teiät nii saatte vähä pelirahaa

    • Teemu Vehkala tietää

      www.isoallo.net jos kiinnostaa minecraftaus kotimaisessa seurassa . ei muuten maksa mitään myöskään.

    • server operator

      Mul ja mun kamul servu tulkaa käymään servn ip on82.141.119.24

      saa tehä mitä huvittaa

      • Herobrine

        "saa tehä mitä huvittaa."

        Sun adsl:llä hostattu servu ei toimi!

        Minecraft.vhosti.com workz


      • persiistä
        Herobrine kirjoitti:

        "saa tehä mitä huvittaa."

        Sun adsl:llä hostattu servu ei toimi!

        Minecraft.vhosti.com workz

        MIKS VITUSSA KAIKKI MAINOSTAA TOTA ROSKASERVUA SERVU ON PERSEESTÄ


    • just ni!?!

      5.66.80.91

      Omatekemä hamachi serveri

      Hamachi nimi:mc server finland
      Hamachi password:123

      • jerkkkkucraft

        Mun servu toimii ilman hamachia ja premiumia. Vapaa rakentelu ja OPt heti kun mahdollista


      • jrwD
        jerkkkkucraft kirjoitti:

        Mun servu toimii ilman hamachia ja premiumia. Vapaa rakentelu ja OPt heti kun mahdollista

        Sen osote on 91.154.252.120 siis sen jerkkkucraftin


    • A.H

      Mä Pelaan Minecraft 1.8.1 se on mun mielest hyvä

      • haista paska perse

        hyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy





        y
        yy
        y

        yy
        y

        y
        y
        y
        y
        y
        y
        y
        y
        y
        y
        y
        y
        y
        y
        y
        y
        y
        y
        y
        yy
        yI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • asddsaasddsayööyjy

      ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็็­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็็็­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็็็็­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็็็็็­ส็็็็็็็็็็็็็ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็็­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็็็­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็็็็­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็็็็็­ส็็็็็็็็็็็็็ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็็­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็็็­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็็็็­ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็­็็็็็­ส็็็็็็็็็็็็็

    • Tupss

      olisko skype?

    • veko99

      Hey, I've just received a free Minecraft Giftcode!
      You can get one too!

      >> minecraftcodes.me

      • vek099

        Hey, I've just received a free Minecraft Giftcode!
        You can get one too!

        >> minecraftcodes.me


    • TULKAA SERVU

      YugiCraft is finally back,Temporar server until further notice
      IP:
      Yugicraftmc.servegame. com Remove the space:)
      And MeowZen is hosting the server:)

      EI OLE SERVER on SERVE

    • Pelipoju247

      Minecraftissa jos aikoo rakentaa talon vuoristolle niin siellä on niin paljon hyviä paikkoja ettei osaa päättää.

      • Oletko Tyhma?

        Mitäs vittua?


    • es end

      tässä mine servu joka on päivän auki ja on suomalainen sen ib on 85.29.85.237:49217

      • lololol

        servun id on kylläki 85.29.85.237:51147


      • mamma mia
        lololol kirjoitti:

        servun id on kylläki 85.29.85.237:51147

        id vaihettiin jonku homo.netin takia se on 85.29.85.237:49217


      • kkkkkkkkaaaaaakkkkka
        mamma mia kirjoitti:

        id vaihettiin jonku homo.netin takia se on 85.29.85.237:49217

        väärä id se on 85.29.85.237:1346


      • vwfwefrweftwe4ge
        kkkkkkkkaaaaaakkkkka kirjoitti:

        väärä id se on 85.29.85.237:1346

        sitä ei oo enää sitä paitsi ne avas uuden version ja sen id on 85.29.85.237:51386


    • Antti PenA

      Hey, I've just received a free Minecraft Giftcode!
      You can get one too!

      >> minecraftcodes.me

    • jaliver007

      on ulkoistettu minecraft serveri ja haluis sinne lisää suomesta porukkaa ja skypeä käytettäis puhumisessa niin kaikki halukkaat laittakaa peli nimi alle niin white listaan.

      ip: 176.31.103.185:25638

    • SaunaCraft

      Hei, meillä on 24/7 auki oleva minecraft serveri. Luvassa on rakennusalueita, PVP areena, kauppoja & rahasysteemit ja sun muut. Kaiken lisäksi voit itse osallistua uusien projectien rakentamiseen. Rakennuksia on hyvän verran ja tulee kokoajan lisää. Serveristä huolehtii 5 aktiivista ja auttavaista adminia, jotka ovat aina valmiina ottamaan uusia ehdotuksia vastaan. Plugineja löytyy kuten iConomy,ChestShop,worldguard,warps. Oikeuksia ja vippejä voi ostaa halvalla. (Lisätietoja Admineilta) Tervetuloa!

      -SaunaCraft

      ip : 176.31.238.152:25594

    • pekkaMini
    • MineDUDEguy

      JOO SIIS KAIKKI JOLLA ON MINECRAFT TULEE MUN SERVUUN

      SEN IP ON 80.220.97.190 !!

      HUOM! SIIN ON CREATIVE KOSKA SE SERVU EI OO VIEL VALMIS JA TARVIIN RAKENTAJIA SINNE! JA EI OO NIIT BLUGEJA................(VIELÄ)

    • :)

      Awesome! I've just received my free minecraft giftcode!

      >> minecraftnow.us

    • tosi rules!!

      Kiva servu, osoite: naamiocraft.vhosti.com

    • Fanttii

      Uusi mahtava Minecraft serveri - NaulaCraft
      IP: 5.135.142.114:26067
      Liity meihin :)

    • moi3

      uus mine servu IP: 87.117.246.252

    • Saaricraft

      Hei!

      Liityppäs saaricraft.ml/forum/index.php | Meillä on turvallinen teema ja meiltä löytyy myös oma minecraft serveri. Palvelimen IP: mc.saaricraft.ml | 60 pelaajaa mahtuu yhteensä onlinessa | Ping: 201 <- Nähdään siellä:) TULKAA MUUTKIN. HOPHOP foorumi / minecraft serveri avattu vuonna 2017!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset miltä kiihottuminen teissä tuntuu

      Kun miehellä tulee seisokki ja ja sellainen kihmelöinti sinne niin mitä naisessa köy? :)
      Sinkut
      116
      9373
    2. Olet sä kyllä

      ihme nainen. Mikä on tuo sun viehätysvoiman salaisuus?
      Ikävä
      46
      2770
    3. Teuvo Hakkaraisesta tulee eurovaalien ääniharava

      Persuissa harmitellaan omaa tyhmyyttä
      Maailman menoa
      155
      2529
    4. Hiljaiset hyvästit?

      Vai mikä on :( oonko sanonut jotain vai mitä?
      Ikävä
      22
      2039
    5. Miksi kohtelit minua kuin tyhmää koiraa?

      Rakastin sinua mutta kohtelit huonosti. Tuntuu ala-arvoiselta. Miksi kuvittelin että joku kohtelisi minua reilusti. Hais
      Särkynyt sydän
      14
      1776
    6. Turha mun on yrittää saada yhteyttä

      Oot mikä oot ja se siitä
      Suhteet
      12
      1578
    7. Kyllä poisto toimii

      Esitin illan suussa kysymyksen, joka koska palstalla riehuvaa häirikköä ja tiedustelin, eikö sitä saa julistettua pannaa
      80 plus
      15
      1527
    8. "Joka miekkaan tarttuu, se siihen hukkuu"..

      "Joka miekkaan tarttuu, se siihen hukkuu".. Näin puhui jo aikoinaan Jeesus, kun yksi hänen opetuslapsistaan löi miekalla
      Yhteiskunta
      11
      1474
    9. Voi kun mies rapsuttaisit mua sieltä

      Saisit myös sormiisi ihanan tuoksukasta rakkauden mahlaa.👄
      Ikävä
      8
      1366
    10. Näkymätöntä porukkaa vai ei

      Mon asuu yksin. Mitas mieltä ootte ?
      Ikävä
      14
      1326
    Aihe