Kari Hanhisuannon dekkari sisältää kaikki ne virheet mitä suomalaiset dekkarit yleensä.
Poliisi on fiksu, se tutkii kovasti, mutta kaikki käytössä olevat tutkintamenetelmät ja resurssit ohitetaan autuaasti. Se on ymmärrettävää, sillä muuten tarina loppuisi toisen luvun puoliväliin, ja siinä ei olisi mitään jännää.
Tarinassa on sala-ampujaryhmä, jota poliisi jahtaa. Tapahtumia riittää. Tarina etenee sujuvasti. Pinnalliset henkilökyvaus häiritsee kuten yleensä suomalaisissa dekkareissa.
Tarina on sijoitettu Suomeen eikä ja se on periaatteessa uskottava. Siitä plussaa.
Luokittelen kirjan sujuvasanaiseksi viihteeksi.
Ilman mainittavaa motiivia
mööder
0
77
Luetuimmat keskustelut
- 372082
- 56676
- 40613
- 42490
- 62482
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne60480- 45470
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k15440T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6437Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh23428