E Toro?

Huolestunut ystävä

Onko kellään kokemusta..mielipiteitä? Onko luotettava? Saako rahat pois?
Kuulin yhdeltä että oli joutunut lähettämään kaikenmaailman dokumenttejä..kuvia passista,ajokortista ym ... Kun oli halunnut nostaa voittoa pois!! Haluavat kuulemma varmistaa että on oikea henkilö/nostaja? Ja soittavat myös?

Onko tämä aivan normi käytäntö?

5

5580

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • $$$$$$

      Kaikkeen rahaliikenteeseen tarvitaan alkuun dokkarit josta ilmenee henkilöllisyys ja kiinteä osoite esim.vesi tai sähkölasku .

      Yleensä rahanliikuttelu ulkomaisista pankeista tai valuuttaalustoilta vie sellaiset 7 arkipäivää .

      Jos treidaamista ajattelit ,suomesta löytyy todella korkealla traging tilastossa oleva Fin FX

    • kröhöm :D

      Miten selitätte kun pyytävät lähettämään lisäksi kuvan luottokortista MOLEMMINPUOLIN :D

      Hmm, kuva henk.papereista, kuva kiinteestä osoitteesta ja kuva luottokortista (numeroinen,voimassaolo,allekirjotus ja koodi takaa)

      Miettisin..

    • kusetusta on

      Itsekin kokeilin Etoroa. En halunnut laittaa rahaa sinne, joten yritin voittaa harjoitustilikilpailun, mitä ne järjestävät joka viikko. Tuurilla pääsin sadan parhaan joukkoon, jolloin minun olisi pitänyt voittaa 250 $. Kun kysyin heiltä voitonmaksusta, sain selville, että voiton lunastaakseen on tehtävä 250 $ talletus sinne. Tuskin mikään ammattimaisesti toimiva yritys pyytäisi vastaavaa.

      Dear Customer ,

      In order to claim your prize, please make a deposit of at least $250 to your real account and send us the following information:

      1. The dates of the championship you participated and won

      2. Your rank

      3. Your username in both Demo and Real

      Once we receive all of the details, it will take another business day to process your request. As soon as the prize is added to your account, you will receive an email. Please note, you can claim only one prize.

      Please note you must deposit $250 into your Real account no later than the week following your win in order to claim your prize.

      Should you require further assistance or information, please reply to this message or chat live with us during our business hours.

      Best Regards,

      eToro Support Team

    • Anonyymi

      Hei,
      Itse olen sijoittanut eToron kautta kryptoihin, osakkeet taitaa olla kuitenkin heillä se isompi markkina. Olen kotiuttanut voittoja, kun kurssit olivat reilussa nousussa pari vuotta sitten ja otin omani pois 😊

      Nyt tallettamaan pääsee jo 50€:lla osakkeisiin ja kryptoihin. Ja kyllä, kaikki kaupankäyntialustat vaativat henkilöllisyystodistustasi jossain vaiheessa - se on normaalia. Jos eivät kysyisi varmennusta, olisin huolissani. eTorolla käyttäjiä käyttäjiä reilu 30 miljoonaa, joten ei ole huijaus.

      Täältä pääset rekisteröitymään ja minäkin saan siitä pari lanttia sijoitettavaksi 🥰 https://aslinkhub.com/?bid=2989446&media_id=106485

    • Anonyymi

      Omien rahojen ottaminen pois eTorosta on järkyttävän hidasta. Rahan laitto kestää sekunnin, mutta nostaminen on todella hidasta.

      Kahdeksas päivä jo menossa eikä rahoja näy ei kuulu. eToron sivuilla selitellään hitautta sillä, että on turvallisuus käytäntöjä, joka ottaa aikaa.

      Turvallisuus ei siis vaarannu kun rahoja laitetaan eToron tilille, mutta on vaarallista nostaa omia rahojaan. heh heh heh

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1768
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1184
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1060
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      946
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      856
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      79
      808
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      806
    8. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      800
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      46
      790
    10. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      761
    Aihe