kannattaako mennä muualle kun nyt lähden 13 kertaa tuttuun alanyaa siellä on niin hyvä olla ja halpa mesta hyvät kaverit ja meininki vaimo lähtee mukaan mikäs sen parempaa olla aamulla rannalla ps lyhyt lento ja bussi matka
alanyan matustaja
kolluk
11208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
eihän sitä muualle kannata mennä jos et ole kyllästynyt alanyaan. mites muuten toi ostospuoli, heitteleekö kauppiaat kiviä perään ja syljeskelee, jos et ostakaan mitään? tai jos et tinkaa?
en ole huomannut että kiviä tai räkää tulee niskaan vaimo hoitaa taas tinkimiseen mie maksan
mitään, jos Alanya on paikka jossa molemmat viihdytte hyvin... Mutta onhan maailmalla vaikka kuinka paljon upeita paikkoja, joissa ette vielä ole kenties käyneet.
Yksi sellainen voisi olla vaikka Sisilia. Kauniita maisemia, hyvää ruokaa ja lyhyet lennot. Löytyy myös paikkoja jossa ei ole sellaista turistiryysistä kuin Alanyassa.
Miinuksena verrattuna Alanyaan: kalliimpi paikka.
vaimo käynyt sisiliassa ei tykännyt en itse ole käynyt uskon vaimoani
Jep-jep :D
Jätä vaimo Alanyaan ja lähde itse Thaimaahan! Molemmille mukava loma!
jätän mielluumin kotia ja jään myös itse
jos vaimo ei tykännyt sisiliasta niin ei se varmaan tykkää mistään muustakaan.
mkinä en ole koskaan käynyt alanyassa enkä usko että koskaan sinne haluankaan. euroopan lisäksi olen käynyt vain egyptissä, kairossa ja luxorissa. uudestaankin voisin lähteä ainakin kairoon kun siellä olo jäi kovin lyhyeksi.
ehkä kuitenkin kannattaisi muutama kaupunkiloma viettää?
vaimo tykkää minusta ja alanyasta 25,5,2011 2 viikkoa my homessa alanya eli aasiassa ei aasissa
Eihän tuo kolmetoista ole paljoa. Monet viettää yhdellä ja samalla rantamökillä
reilut 20 viikonloppua ja lomat päälle jo yhdessä vuodessa.
Ei kaikki ole kiertolaisia. Ei kaikkia kiinnosta joka maailman kulma,missä pitäisi käydä kääntymassä.
tottahan se on. itsekin vietän melkein 20 viikonloppua vuodesta möksällä. joskus kuitenkin kannattaa kokeilla uutta. ja kannattaa lähteä avoimin mielin. uudesta paikasta ei välttämättä aina löydä heti juuri niitä paikkoja ja asioita joista itse nauttii eniten.