Kerron teille nyt oman acn kokemukseni, otin acn liittymän tammikuussa, sen jälkeen alkoivat laskuni olemaan isoja, soitin aspaan ja kysyin että mitä tämä on, kertoivat että olivat ottaneet vahingossa friends liittymien välisistä puheluista, lupasivat hyvittää seuraavassa laskussa, en suostunut siihen, vaan vaadin uutta laskua, tein reklamaation, ja olen nyt tapellut tuosta asiasta 3 kuukautta ja mitään ei ole kuulunut eikä mitään ole tapahtunut. olen ollut nyt kuluttajaneuvojaan yhteydessä ja hän on soittanut acn missä hänelle ei kerrottu minun tietojani vaikka olen hänen asiakkaansa, jos acn ei lähetä laskua tämän viikon perjantaihin mennessä uutta korjattua laskua niin sen jälkeen acn saa kärsiä. ihmettelin kun minulla tuli uusia laskuja koko ajan ja laskuni kaksinkertaistuivat jne sitten kun soitin acn.ään ja sanoin että haluan liittymäni kiinni, niin se ei mennyt, soitin uudelleen ja sanoin että miksi ei ole mennyt kiinni tämä liittymä, liittymä laitettiin kiinni välittömästi, nyt vain odottelen sitten acn.ltä postia.
kihlatullani on kanssa acn liittymä eikä hänellä ole ollut mitään ongelmia acn kanssa, valitettavasti jotkut joutuvat kärsimään ja toiset eivät.
kihlatullani on kanssa acn liittymä eikä hänellä ole ollut mitään ongelmia acn kanssa, valitettavasti jotkut joutuvat kärsimään ja toiset eivät.
Vastaukset 5
Vanhimmat
siinä jotain huijauksen makua on koko firmassa. Emäntä sai laskun jonka mukaan n. 200 tekstiviestiä lähetetty kun tod. ehkä parikymmentä. Aikansa soiteltuaan ja mailiä lähetettyään sai uuden laskun jossa laskun summa oli puolittunut alkuperäisestä mutta silti lähetettyjä tekstiviestejä oli vieläkin kuutisenkymmentä. Puheaika taisi suurinpiirtein olla jotakuinkin oikein molemmissa laskuissa. Eipä ole enää ACN-liittymää rouvalla.
eivät ole vaivautuneet vastaamaan minullekaan kun tein reklamaation vääristä laskuista, ensimmäiseen vastasivat että pitää odottaa kärsivällisesti, toiseen tiedusteluun eivät sitten vastanneet enää ollenkaan... aivan surkea esitys heiltä, ei toedellakaan voida puhua asiakasPALVELUSTA. Puhelimessa sanotaan että maksa vaan laskut ja karhulisät pois niin selviät helpoimmalla. että hän kyllä laittaa tiedon että karhulisä on aiheeton, mutta eivät laskutuksessa todennäköisesti tee asialle mitään. Taitavat olla paperit täydellisen sekaisn heidän konttorissaan.
Irtisanoin acn-liittymäni laskutusepäselvyyksien takia. Sieltä tuli kohtelias pahoittelukirje ja lasku, jossa minua laskutetaan irtisanomisajankohdan jälkeiseltä kuukaudelta jo etukäteen. Olenko jonkinlainen kannattajajäsen, ihmettelen vain.
katsohan edellistä laskua, oletko siinä jo maksanut seuraavan kuukauden,irtisanomisten vuoksihan sitä laskutetaan etukäteen.Mikäli sitä ei siinä ollut,sitä edellinen laskusi oli luultavasti useammalta kuukaudelta,silloin laskusi ei ole voinut kummoinen olla.
en ole saanut uutta laskua acn.ltä sain vain pahoittelukirjeen, katsotaan nyt tuleeko tällä viikolla uutta acn laskua, jos ei tule niin sen jälkeen acn saa itse kärsiä.
jos joku haluaa minulle henk.kohtaisesti kertoa omista kokemuksistaan acn.ästä niin mailini on [email protected]