Asunto Lemiltä?

Tietääkö kukaan vuokraako asuntoja jokin muukin taho kuin Lappeenrannan asuntopalvelu?
Sivuilla (asuntopalvelun) ei näyttänyt olevan vapaita asuntoja sieltäpäin, ainakaan tällä hetkellä.
Haaveena olisi rivitalokaksio saunalla tai pienehkö "mummonmökki" ja pitkällä vuokrasopimuksella.
Haluan pois täältä kaupungista.
Ja ei tarvitse sellaisten kommentoida jotka alkavat Lemiä sättimään ym. potaskaa.
Jos joku tietää jotain asiasta jota kysyn, sellaisten vastaukset tervetulleita.
8188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

maataloustuottajien tilikiinteistö vuokraa asuntoja lemillä

Äänestä
  • Lappeenrannan Asuntopalvelu vuokraa Lemiltä asuntoja, lähinnä rivitaloja, talot ovat Lemin kunnan omistamia.
    Lemi on erittäin mukava ja rauhallinen paikka asua
    Muutimme pois Lappeenrannasta jo 8 vuotta sitten tänne Lemille se oli erittäin hyvä päätös, täällä on kaikki palvelut ja luonto nurkan takana.

    Äänestä

EI täällä kukaan ole Lemiä " sättinyt " , vaan näitä kahta jotka Lemiltä
käsin autoilevat Lappeenrantaan KAATAMAAN KAURAA MAAHAN !
Nämä kuuluisat SISÄISET ÄÄNET pakottavat heidät tekemään näin !

Äänestä

Liberty pyytää taas kerran anteeksi kun loukaan näitä Lemiläisiä, en oikein itsekkään ole tietoinen, mikä minuun on mennyt, mutta ÄÄNET käskevät minua kirjoittamaan kaikkia törkyksiä, olen etsinyt apuja eri laitoksilta, minulle on sanottu, että lopeta se viinan ja oluen kanssa lotraaminen, niin ehkä järkesi alkaa taas toimia, haluaisin jo muuttaa jo pois täältä Kourulasta, en tiedä minne, Lemi olisi ihan mukava paikka, en vain usko että olisin tervetullot sinne, kun ole kirjoitellut pelkkää paskaa näistä Lemiläisist.

ANTAKAA ANTAKAA minulle vajavaiselle ANTEEKSI ANTEEKSI

Äänestä

Auttaisiko psyykenlääkkeiden ottaminen siihen , että voisi jopa käyttää
omaa nimimerkkiä ?
Jaksattehan varmasti läpi yön ?

Äänestä

Taasko minä SEKOPÄÄ kirjoitin tänne, olenkohan minäkin jo etsimässä asuntoa LEMILTÄ, kun minut häädetään L.rannan Kourulasta Lähteennotkonkadulta, tämähän on minun nimimerkki millä nyt kirjoittelen, mutta nyt minun pitää mennä kipinkapin ottamaan ne jokapäiväiset lääkkeeni.

Äänestä
  • Lopeta jo sekopää kirjoittelu, tänne sivuille, missä ihmiset kyselevät asuntoja.
    Olet todella sairas ja vaajaälyinen, hae apua itsellesi !

    Äänestä

Kiitos asiallisista ja "omituisistakin" kommenteista. Pitänee laittaa paperit vetämään niin asia etenee.
Jos joku nyt sattuu kuulemaan jostain vapautuvasta asunnosta, olisin kiitollinen vinkistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maalle haaveileva kirjoitti:

Tietääkö kukaan vuokraako asuntoja jokin muukin taho kuin Lappeenrannan asuntopalvelu?
Sivuilla (asuntopalvelun) ei näyttänyt olevan vapaita asuntoja sieltäpäin, ainakaan tällä hetkellä.
Haaveena olisi rivitalokaksio saunalla tai pienehkö "mummonmökki" ja pitkällä vuokrasopimuksella.
Haluan pois täältä kaupungista.
Ja ei tarvitse sellaisten kommentoida jotka alkavat Lemiä sättimään ym. potaskaa.
Jos joku tietää jotain asiasta jota kysyn, sellaisten vastaukset tervetulleita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu