Eikö Macin Chrome-selaimessa toimi suomenkielinen oikoluku?
Eikö Macin...
8
143
Vastaukset
- !!!
Ei voi olla totta! Miten joku voi vapaaehtoisesti saastuttaa Maccinsa Googlen vakoiluselaimella, joka lähettää ties mitä sinun koneessasi olevia tiedostoja Googlelle?!? Imuroi täältä parempia, esim. Flock on erinomainen ja uskomattoman säädeltävä ja monipuolinen:
http://maketecheasier.com/8-alternative-web-browsers-for-mac/2009/06/03
Jos nopeaa haluat, sitten on Radon browser.- juuuupaaa
Safari ja Firefox taitavat olla ainoita, missä oikoluku toimii. Safari on vain sairaan hidas verrattuna vaikka Firefox 4 versioon.
Toki toimii voikko-oikoluku Chromessa. Miten niin ei toimisi, kun kerran järjestelmän oikoluku on Chromessa sallittu?
- Faktat esiin
Eipäs toimi järjestelmän voikko-oikoluku Chromessa. Eikä voikkoa voi asentaa pluginina Chromeen, niin kuin Firefoxiin voi.
Faktat esiin kirjoitti:
Eipäs toimi järjestelmän voikko-oikoluku Chromessa. Eikä voikkoa voi asentaa pluginina Chromeen, niin kuin Firefoxiin voi.
Millä perustelet, ettei toimi? Chrome käyttää järjestelmän oikolukua, joten jos Voikko on asennettu mutta se ei sulla silti toimi vaikka mulla toimii juuri nyt kun tätä Chromella kirjoitan, et sitten kai vaan osaa. En tosin tajua, mikä tässä voi olla vaikeaa.
- Ihme juttu....
Mutta kun ei toimi!
On se kyllä ihme juttu, että vain sulla se toimii ja käyttää järjestelmän oikolukua, kun kaikilla muilla se ei toimi !
http://kuvaton.com/k/YOG2.pngKyllä mä olen varma, että toimii kaikilla joilla on sama Chromen versio kuin mulla (tällä hetkellä 11.0.696.25 kun se äsken päivitti itsensä) ja voikko asennettuna järjestelmään. Ei ole mitään syytä olettaa muuta. Ilmeisesti et ole jaksanut asentaa sitä voikkoa systeemioikoluvuksi.
- Miksi valehtelet?
Miksi valehtelet Repe?
http://kuvaton.com/k/YOiX.png
Uusin Chrome versio Googlen sivuilla on 10.0.648.204 eikä uudemmaksi se sitä päivitä. Jokainen voi sen itse tarkistaa.
Samoin, Chromessa ei ole edes suomenkieltä valikossa, kuten edellisessä kuvassa näkyy.
Ja kai se voikko on asennettu, kun toimii kaikissa muissa ohjelmissa.
Joten saatko jotain kiksejä, kun valehtelet? Oikeasti? En ymmärrä motiivejasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t775922- 353251
- 442898
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402142Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin272105- 1061929
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291889- 1771867
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241538Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna171298