Mökki perheelle

möksälle

Suositelkaa viihtyisää ja lapsiperheelle sopivaa leirintäaluetta, mistä vuokrata hienohko mökki? Olemme neljäm hengen perhe. Emme kaipaa muutaman neliön mökkiä parilla kerrossängyllä. Plussaa oma sauna, ranta lähellä ja grillikota. Leirintäalue saisi olla elävä ja olisi mukava jutustella muiden prheiden kanssa. Ehkä lapsille jokin leikkipaikka?

Kertokaa kokemuksistanne?

8

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • möksälle

      Anteeksi kirjoitusvirheet, vissiin olisi syytä oikolukea teksti ensi kerralla :-)

    • Tornator'

      Rukoukseenne on vastattu:
      Älkää hyvät ihmiset menkö suurille, sotkuisille, ylimainostetuille, tupaten täynnä ihmisiä oleville ***** tähden alueille, vaan valitkaa viihtyisyyttä.
      Suosittelen lämpimästi majoitusta Kesälahdelta Ruokkeen lomakylästä, missä on runsaasti eritasoisia lomahuviloita edulliseen hintaan. Katsele tarkemmin nettisivuilta. Siellä sielu lepää.
      Meillä on 20 vuoden kokemus paikasta keväällä, kesällä syksyllä emmekä ole koskaan pettyneet, vaan aina ole lähdetty iloisin mielin ja levänneenä kohti kotia. Häiriöitä ei alueella esiinny.

      • as.autoilija

        Ruokkeen lomakylässä on myös hienot karavaanaripaikat kirkasvetisen Puruveden rannalla. Monena kesänä siellä käyneenä voin suositella, rauhallinen paikka ellei nyt kaikki lähde sinne samaan aikaan.


      • Anonyymi
        as.autoilija kirjoitti:

        Ruokkeen lomakylässä on myös hienot karavaanaripaikat kirkasvetisen Puruveden rannalla. Monena kesänä siellä käyneenä voin suositella, rauhallinen paikka ellei nyt kaikki lähde sinne samaan aikaan.

        Nyt 10 vuotta myöhemmin voi sanoa, että Ruokkeen lomakylän mökit ovat erittäin siistejä ja sijaitsevat Suomen puhtaimman järven rannalla . Miksi mennä ulkomaille ahtaisiin kohteisiin, kun voi viihtyä kotimaisessakin kohteessa.


    • Anonyymi

      Ruokkeen lomakylässä viihtyy talvellakin. Löytyy 15 erikokoista pirttiä.

      • Anonyymi

        Viimeiksi oltiin maaliskuussa ja viihdyttiin mainiosti saunaa ja takkaakin lämmitellen.
        Nyt syksyllä -22 käytiin uudelleen ja istuskeltiin paljussa, mikä on hyvä kokemus.


    • Anonyymi

      Caravan City honor Pietarsaari. Olen kaveri kansa perustan caravan keskus. Avaan kesä 2023. Kolme mökki jossa TV ja suihku. Auto paikkaa 30, jossa sähkö. Vieressä kauppa ja järvi lähellä. Autopaika 50€ vrk. Sisältää sähkö. Mökki neljän henkilön 150€ vrk. Sisältää sähkö.

      • Anonyymi

        Joko tulee vesi ja sähkö ? Maaliskuussa alkaa jo minun mökkikausi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      196
      1492
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      934
    3. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      911
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      892
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      816
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      710
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      703
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      338
      671
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      664
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      636
    Aihe