Mökki perheelle

möksälle

Suositelkaa viihtyisää ja lapsiperheelle sopivaa leirintäaluetta, mistä vuokrata hienohko mökki? Olemme neljäm hengen perhe. Emme kaipaa muutaman neliön mökkiä parilla kerrossängyllä. Plussaa oma sauna, ranta lähellä ja grillikota. Leirintäalue saisi olla elävä ja olisi mukava jutustella muiden prheiden kanssa. Ehkä lapsille jokin leikkipaikka?

Kertokaa kokemuksistanne?

8

240

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • möksälle

      Anteeksi kirjoitusvirheet, vissiin olisi syytä oikolukea teksti ensi kerralla :-)

    • Tornator'

      Rukoukseenne on vastattu:
      Älkää hyvät ihmiset menkö suurille, sotkuisille, ylimainostetuille, tupaten täynnä ihmisiä oleville ***** tähden alueille, vaan valitkaa viihtyisyyttä.
      Suosittelen lämpimästi majoitusta Kesälahdelta Ruokkeen lomakylästä, missä on runsaasti eritasoisia lomahuviloita edulliseen hintaan. Katsele tarkemmin nettisivuilta. Siellä sielu lepää.
      Meillä on 20 vuoden kokemus paikasta keväällä, kesällä syksyllä emmekä ole koskaan pettyneet, vaan aina ole lähdetty iloisin mielin ja levänneenä kohti kotia. Häiriöitä ei alueella esiinny.

      • as.autoilija

        Ruokkeen lomakylässä on myös hienot karavaanaripaikat kirkasvetisen Puruveden rannalla. Monena kesänä siellä käyneenä voin suositella, rauhallinen paikka ellei nyt kaikki lähde sinne samaan aikaan.


      • Anonyymi
        as.autoilija kirjoitti:

        Ruokkeen lomakylässä on myös hienot karavaanaripaikat kirkasvetisen Puruveden rannalla. Monena kesänä siellä käyneenä voin suositella, rauhallinen paikka ellei nyt kaikki lähde sinne samaan aikaan.

        Nyt 10 vuotta myöhemmin voi sanoa, että Ruokkeen lomakylän mökit ovat erittäin siistejä ja sijaitsevat Suomen puhtaimman järven rannalla . Miksi mennä ulkomaille ahtaisiin kohteisiin, kun voi viihtyä kotimaisessakin kohteessa.


    • Anonyymi

      Ruokkeen lomakylässä viihtyy talvellakin. Löytyy 15 erikokoista pirttiä.

      • Anonyymi

        Viimeiksi oltiin maaliskuussa ja viihdyttiin mainiosti saunaa ja takkaakin lämmitellen.
        Nyt syksyllä -22 käytiin uudelleen ja istuskeltiin paljussa, mikä on hyvä kokemus.


    • Anonyymi

      Caravan City honor Pietarsaari. Olen kaveri kansa perustan caravan keskus. Avaan kesä 2023. Kolme mökki jossa TV ja suihku. Auto paikkaa 30, jossa sähkö. Vieressä kauppa ja järvi lähellä. Autopaika 50€ vrk. Sisältää sähkö. Mökki neljän henkilön 150€ vrk. Sisältää sähkö.

      • Anonyymi

        Joko tulee vesi ja sähkö ? Maaliskuussa alkaa jo minun mökkikausi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2482
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1682
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      665
      1102
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1022
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      982
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      936
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      895
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      85
      780
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      746
    10. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      90
      732
    Aihe