nudistirannalle!

nudisti

Onko Espanjassa hyviä nudistirantoja?Onko niissä turvaliista käydä,kun eihän sitä koskaan tiedä,jos joku kuvaa kamerallaan kauempaa ja zoomailee oman mielensä mukaan.Ja laittaa kuvat nettiin.Millaisia kokemuksia nudistirannoista?

8

5654

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Osa-aika nudisti

      Maspalomas Gran Kanarialla Inglesin edustalla on esimerkiksi sellainen paikka.

      On niin paljon paljasta hyvin riippunutta pintaa esillä, etteipä juuri huvita kuvailla. Parempia kuvia saa muualta valmiina. Tai mistäs sen tietää. Julkinen paikkahan se on. Jos joku kuvaa.. niin kuvaa. Sama se on onko vaatteet päällä tai ei.
      Pitäisi se tietää jos yleiselle paikalle menee.

      Olen kyllä kuullut, että joillakin nudistirannoilla olisi kuvaamisen kieltävät kyltit. Liekö totta.

      • alasti

        Ei kait sellainen ihminen, joka haluaa liikkua alasti nudistirannoilla voi pistää pahaksi, jos joku kuvaa. Sen luonteinen ihminen varmaan pitää siitä, jos kuvataan.


      • alasti
        alasti kirjoitti:

        Ei kait sellainen ihminen, joka haluaa liikkua alasti nudistirannoilla voi pistää pahaksi, jos joku kuvaa. Sen luonteinen ihminen varmaan pitää siitä, jos kuvataan.

        Ei se välttämättä kaikkia miellytä, että joku napsii kuvia, emme mekään vaimon kanssa ole erityisen innokkaita mannekiiniksi. Vaikka olemme jos vain mahdollista alasti rannalla.
        Uskallamme kyllä liikkua aivan julkisesti esim. Inglesin rannalla toisin kuten jotkut Suomalaiset jotka piiloutuvat jos jonkinlaisiin puskiin ja suojavarustuksiin.
        Joulukuussa taas mennään....ja heitetään vaatteet takuulla pois ja hankitaan rajaton rusketus!


    • toinen alaston

      saako nudistirannoilla harrastaa seksiä?Tekis niin mieli tyttöystäväm kanssa,onko muilla kokemuksia?

      • Osa-aika nudisti

        Seksi ei yleensä kuulu nudismin olemukseen.
        Voipi tulla sakot tai muita seuraamuksia. Ainakin Maspalomasissa rantapoliisit ja vartijat partioivat säännöllisesti jeepeillä ja mönkijöillä pitkin dyynejä. Alue on sentään tarkoitettu perheidenkin käyttöön pikkulapset mukaan luettuna.

        Miksi seksiä pitäisi harrastaa juuri yleisellä rannalla? Eikös se ole mukavampaa neljän seinän sisällä ilman sivullisia.


      • ruuben o.

        Etkö ole vielä itse päässyt kokeilemaan tyttöystävääsi?


      • Anonyymi
        Osa-aika nudisti kirjoitti:

        Seksi ei yleensä kuulu nudismin olemukseen.
        Voipi tulla sakot tai muita seuraamuksia. Ainakin Maspalomasissa rantapoliisit ja vartijat partioivat säännöllisesti jeepeillä ja mönkijöillä pitkin dyynejä. Alue on sentään tarkoitettu perheidenkin käyttöön pikkulapset mukaan luettuna.

        Miksi seksiä pitäisi harrastaa juuri yleisellä rannalla? Eikös se ole mukavampaa neljän seinän sisällä ilman sivullisia.

        No sehän on luonnollista panna jatkuvasti neljän seinän sisällä, rakennetaanko samantien kaikille eläimille hökkelit ettei pienintäkään riskiä että joku näkee?


    • Anonyymi

      Ja tuskin nyt hirveän moni siinä kaikkien näkösällä rannalla rupee naimaan. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      37
      2584
    2. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      50
      2350
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      49
      2202
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      332
      1912
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      131
      1611
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1485
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1338
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1187
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      41
      1095
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1066
    Aihe