nudistirannalle!

nudisti

Onko Espanjassa hyviä nudistirantoja?Onko niissä turvaliista käydä,kun eihän sitä koskaan tiedä,jos joku kuvaa kamerallaan kauempaa ja zoomailee oman mielensä mukaan.Ja laittaa kuvat nettiin.Millaisia kokemuksia nudistirannoista?

8

5780

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Osa-aika nudisti

      Maspalomas Gran Kanarialla Inglesin edustalla on esimerkiksi sellainen paikka.

      On niin paljon paljasta hyvin riippunutta pintaa esillä, etteipä juuri huvita kuvailla. Parempia kuvia saa muualta valmiina. Tai mistäs sen tietää. Julkinen paikkahan se on. Jos joku kuvaa.. niin kuvaa. Sama se on onko vaatteet päällä tai ei.
      Pitäisi se tietää jos yleiselle paikalle menee.

      Olen kyllä kuullut, että joillakin nudistirannoilla olisi kuvaamisen kieltävät kyltit. Liekö totta.

      • alasti

        Ei kait sellainen ihminen, joka haluaa liikkua alasti nudistirannoilla voi pistää pahaksi, jos joku kuvaa. Sen luonteinen ihminen varmaan pitää siitä, jos kuvataan.


      • alasti
        alasti kirjoitti:

        Ei kait sellainen ihminen, joka haluaa liikkua alasti nudistirannoilla voi pistää pahaksi, jos joku kuvaa. Sen luonteinen ihminen varmaan pitää siitä, jos kuvataan.

        Ei se välttämättä kaikkia miellytä, että joku napsii kuvia, emme mekään vaimon kanssa ole erityisen innokkaita mannekiiniksi. Vaikka olemme jos vain mahdollista alasti rannalla.
        Uskallamme kyllä liikkua aivan julkisesti esim. Inglesin rannalla toisin kuten jotkut Suomalaiset jotka piiloutuvat jos jonkinlaisiin puskiin ja suojavarustuksiin.
        Joulukuussa taas mennään....ja heitetään vaatteet takuulla pois ja hankitaan rajaton rusketus!


    • toinen alaston

      saako nudistirannoilla harrastaa seksiä?Tekis niin mieli tyttöystäväm kanssa,onko muilla kokemuksia?

      • Osa-aika nudisti

        Seksi ei yleensä kuulu nudismin olemukseen.
        Voipi tulla sakot tai muita seuraamuksia. Ainakin Maspalomasissa rantapoliisit ja vartijat partioivat säännöllisesti jeepeillä ja mönkijöillä pitkin dyynejä. Alue on sentään tarkoitettu perheidenkin käyttöön pikkulapset mukaan luettuna.

        Miksi seksiä pitäisi harrastaa juuri yleisellä rannalla? Eikös se ole mukavampaa neljän seinän sisällä ilman sivullisia.


      • ruuben o.

        Etkö ole vielä itse päässyt kokeilemaan tyttöystävääsi?


      • Anonyymi
        Osa-aika nudisti kirjoitti:

        Seksi ei yleensä kuulu nudismin olemukseen.
        Voipi tulla sakot tai muita seuraamuksia. Ainakin Maspalomasissa rantapoliisit ja vartijat partioivat säännöllisesti jeepeillä ja mönkijöillä pitkin dyynejä. Alue on sentään tarkoitettu perheidenkin käyttöön pikkulapset mukaan luettuna.

        Miksi seksiä pitäisi harrastaa juuri yleisellä rannalla? Eikös se ole mukavampaa neljän seinän sisällä ilman sivullisia.

        No sehän on luonnollista panna jatkuvasti neljän seinän sisällä, rakennetaanko samantien kaikille eläimille hökkelit ettei pienintäkään riskiä että joku näkee?


    • Anonyymi

      Ja tuskin nyt hirveän moni siinä kaikkien näkösällä rannalla rupee naimaan. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      13
      4070
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      239
      3840
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      17
      2394
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      62
      2364
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      42
      1796
    6. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      69
      1666
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      1
      1498
    8. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1397
    9. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      11
      1291
    10. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1265
    Aihe