nudistirannalle!

nudisti

Onko Espanjassa hyviä nudistirantoja?Onko niissä turvaliista käydä,kun eihän sitä koskaan tiedä,jos joku kuvaa kamerallaan kauempaa ja zoomailee oman mielensä mukaan.Ja laittaa kuvat nettiin.Millaisia kokemuksia nudistirannoista?

8

5918

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Osa-aika nudisti

      Maspalomas Gran Kanarialla Inglesin edustalla on esimerkiksi sellainen paikka.

      On niin paljon paljasta hyvin riippunutta pintaa esillä, etteipä juuri huvita kuvailla. Parempia kuvia saa muualta valmiina. Tai mistäs sen tietää. Julkinen paikkahan se on. Jos joku kuvaa.. niin kuvaa. Sama se on onko vaatteet päällä tai ei.
      Pitäisi se tietää jos yleiselle paikalle menee.

      Olen kyllä kuullut, että joillakin nudistirannoilla olisi kuvaamisen kieltävät kyltit. Liekö totta.

      • alasti

        Ei kait sellainen ihminen, joka haluaa liikkua alasti nudistirannoilla voi pistää pahaksi, jos joku kuvaa. Sen luonteinen ihminen varmaan pitää siitä, jos kuvataan.


      • alasti
        alasti kirjoitti:

        Ei kait sellainen ihminen, joka haluaa liikkua alasti nudistirannoilla voi pistää pahaksi, jos joku kuvaa. Sen luonteinen ihminen varmaan pitää siitä, jos kuvataan.

        Ei se välttämättä kaikkia miellytä, että joku napsii kuvia, emme mekään vaimon kanssa ole erityisen innokkaita mannekiiniksi. Vaikka olemme jos vain mahdollista alasti rannalla.
        Uskallamme kyllä liikkua aivan julkisesti esim. Inglesin rannalla toisin kuten jotkut Suomalaiset jotka piiloutuvat jos jonkinlaisiin puskiin ja suojavarustuksiin.
        Joulukuussa taas mennään....ja heitetään vaatteet takuulla pois ja hankitaan rajaton rusketus!


    • toinen alaston

      saako nudistirannoilla harrastaa seksiä?Tekis niin mieli tyttöystäväm kanssa,onko muilla kokemuksia?

      • Osa-aika nudisti

        Seksi ei yleensä kuulu nudismin olemukseen.
        Voipi tulla sakot tai muita seuraamuksia. Ainakin Maspalomasissa rantapoliisit ja vartijat partioivat säännöllisesti jeepeillä ja mönkijöillä pitkin dyynejä. Alue on sentään tarkoitettu perheidenkin käyttöön pikkulapset mukaan luettuna.

        Miksi seksiä pitäisi harrastaa juuri yleisellä rannalla? Eikös se ole mukavampaa neljän seinän sisällä ilman sivullisia.


      • ruuben o.

        Etkö ole vielä itse päässyt kokeilemaan tyttöystävääsi?


      • Anonyymi
        Osa-aika nudisti kirjoitti:

        Seksi ei yleensä kuulu nudismin olemukseen.
        Voipi tulla sakot tai muita seuraamuksia. Ainakin Maspalomasissa rantapoliisit ja vartijat partioivat säännöllisesti jeepeillä ja mönkijöillä pitkin dyynejä. Alue on sentään tarkoitettu perheidenkin käyttöön pikkulapset mukaan luettuna.

        Miksi seksiä pitäisi harrastaa juuri yleisellä rannalla? Eikös se ole mukavampaa neljän seinän sisällä ilman sivullisia.

        No sehän on luonnollista panna jatkuvasti neljän seinän sisällä, rakennetaanko samantien kaikille eläimille hökkelit ettei pienintäkään riskiä että joku näkee?


    • Anonyymi

      Ja tuskin nyt hirveän moni siinä kaikkien näkösällä rannalla rupee naimaan. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      179
      1492
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1091
    3. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      195
      1070
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      765
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      690
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      681
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      680
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      673
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      18
      610
    Aihe