Isäni kuoli n.10 vuotta sitten.Äiti tais masentua aika pahasti,eikä se ettinyt moneen vuoteen ketään uutta.Nyt hän kuitenkin on löytänyt uuden miehen ja seurustellut tämän kanssa jo muutaman vuoden.Ongelmani on se,etten tule tuon kyseisen miehen kanssa ollenkaan toimeen! (ikää mulla on 19v,etten ihan mikään teini kuitenkaan enää ole).
En osaa jutella hänen kanssaan yhtään mitään.Olen vaivautunut ja kiusaantunut hänen seurassaan ja jostain syystä mua ärsyttää se mies ihan suunnattomasti.Tulen aina tosi pahalle päälle kun hän tulee meille.Tai jos äiti joskus puhuu mulle tästä miehestä jotain.Oon yleensä vaan hiljaa,koska en pysty sanomaan mitään positiivista.
Myöskin äitini käytös ärsyttää.Hän puhuu tälle miehelle kun jollekkin pienelle vauvalle ja palvelee tätä ihan mennen tullen.Eikä äiti selvästikkään kehtaa sanoa sille yhtään vastaan (vaikka onkin jo 3v seurustellut).
Yksi asia mikä myöskin ärsyttää on se,että olen kuullut miljoona kertaa kun äitini ja tämä mies panee/harrastaa jonkin sortin seksiä,mikä on ihan helvetin oksettavaa.He tekee sitä jopa saunassa.Ei siinä muuten mitään,toki seksi kuuluu elämään,mut jumalauta pitääkö sitä harrastaa kun me olemme 10-vuotiaan pikkusiskoni kanssa kotona?!?!?!?! Todella ajattelematonta.Myöskin outoa sillä ennen en olis voinut kuvitella ollenkaan äidistä tommosta,se ajatteli meitä lapsia tosi paljon.Epäilen että kyse on taas siitä,ettei äiti uskalla sanoa "ei" tälle miehelle.
Niin ja mainitsinko jo että tämä mies on pakistanista kotoisin?Sekin saa minut kiehumaan.Ei sillä että olisin rasisti,mutta mä olen tuntenut aikoinaan aika paljon ulkomaalaisia ihmisiä ja voin sanoa että ei mulla ole kenestäkään hirveesti mitään hyvää sanottavaa.
Niin ja tän mun äidin miesystävän kaverin kaveri on käyttänyt mua tavallaan hyväksi joskus monta vuotta sitten.
En kestä äidin uutta miesystävää!
9
507
Vastaukset
- tazzia12
Minusta äitisi käytös ei ole hyväksyttävää eikä normaalia, jos hän altistaa lapsensa seksinsä kuunteluun. Ja lapsen hyväksikäyttö on aina rikosasia, josta voi tehdä poliisille ilmoituksen. Ja senkin takia, että estetään myös muiden lasten vahingoittaminen. Puhu äitisi kanssa olethan jo aikuinen. Ja pyydä häntä seurustelemaan intiimisti muualla kuin kodissanne. Ja tee ilmoitus poliisille hyväksikäytöstä!
- eki-seppo
aaaaaaa kakkaa
- aaaa33333
PASKAA
- Huokaus!!
Siis äiti ei omassa kodissaan saisi harrastaa seksiä? Mitä ihmettä, tietenkin hieman hieno tunteisuutta mukaan ja näin, mutta ei ketään voi kieltää harrastamasta seksiä, edes omia vanhempiaan vaikka se ällöttävää olisikin! Voisit kertoa äidillesi, että sinua vähän nolottaa kuunnella heidän seksiänsä ja pyytää tekemään hommansa makuu huoneessa muiden jo nukkuessa ja hiljempaa ettei se häiritse. Aika lapsellinen olet jos et sellaista uskalla tehdä, hän kuitenkin on äitisi.
- j k
äitisi käytös ei ole hyväksyttävää
- rfhtrttttttttttttttt
sama ongelma mulla vitt* ja tänä viikonloppunamuutetaan sinne että ei jumalau** jos mun isä seurustelisis jonku akan kaa sille voin sanoa suorat sanat esim jos on mun huonees ja kattelee mun laatikoita voisin sanoa painu vitt**n
- KeijoKettu
Kun vituttaa niin kerro se Keijolle: www.vittukunvituttaa.org
- Vituttaa-
Saanko vittuilla tähän kommenttisi alle
tai haistattaa paskat ?
- Arjis
"Niin ja mainitsinko jo että tämä mies on pakistanista kotoisin?Sekin saa minut kiehumaan.Ei sillä että olisin rasisti..."
Jaa-a, miksikäs tuota sitten kutsuisi?
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial341992Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1851950Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3951840Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2161258- 921133
Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip34990Unohdettu parannuksen kaste
Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?693945- 95775
Kiantama oy
Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.15708Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise51704