Ensi talvena

Jatkuva matkakuume

Kolumbia on alkanut kovasti kiinnostaa, kun tulee yleensä siihen suuntaan talvella lähdettyä. Selasin juuri AM:n uutta esitettä ja kysyisin teiltä siellä jo käyneiltä, minkälaista matkaa näistä AM:n valikoimista suosittelette: Pelkkää Cartagenaa vai jotakin yhdistelmää?

1

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cartagena-fani

      Hola,
      Olen kirjoittanut tälle palstalle aikaisemmin. Katso otsikon Panama-Cartagena-Isla de Barun alta 5.2. kirjoittamani juttu nimimerkillä Cartagena-fani. Saman otsikon alla on muutama juttu aiheesta.

      Cartagena on karibialainen kaupunki. Tykkäsimme kovasti. Ehkä viikko on sopiva aika olla siellä ja katsella sitten muutakin Kolumbiaa kun kerran niin kauas lähtee. Lähdemme tosiaan tammikuussa uudelleen Kolumbiaan ja nyt Cartagena-Santa Martaan. Viimeksi olimme Cartagena-Barulla. Silloin piti reissata Panaman kautta ja silloin meni lentokentillä aikaa pari päivää.

      Jos ilmansuunta on tuttu ja Karibialainen elämänmeno on mieleen, sinne vaan! Paikassa on rento lomatunnelma, paljon nähtävää ja edullinen hintataso.

      Adios!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      40
      8600
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      300
      6480
    3. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      57
      6399
    4. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5867
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      44
      5508
    6. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      52
      4884
    7. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      228
      4224
    8. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      4001
    9. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      151
      3726
    10. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      39
      3282
    Aihe