Ensi talvena

Jatkuva matkakuume

Kolumbia on alkanut kovasti kiinnostaa, kun tulee yleensä siihen suuntaan talvella lähdettyä. Selasin juuri AM:n uutta esitettä ja kysyisin teiltä siellä jo käyneiltä, minkälaista matkaa näistä AM:n valikoimista suosittelette: Pelkkää Cartagenaa vai jotakin yhdistelmää?

1

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cartagena-fani

      Hola,
      Olen kirjoittanut tälle palstalle aikaisemmin. Katso otsikon Panama-Cartagena-Isla de Barun alta 5.2. kirjoittamani juttu nimimerkillä Cartagena-fani. Saman otsikon alla on muutama juttu aiheesta.

      Cartagena on karibialainen kaupunki. Tykkäsimme kovasti. Ehkä viikko on sopiva aika olla siellä ja katsella sitten muutakin Kolumbiaa kun kerran niin kauas lähtee. Lähdemme tosiaan tammikuussa uudelleen Kolumbiaan ja nyt Cartagena-Santa Martaan. Viimeksi olimme Cartagena-Barulla. Silloin piti reissata Panaman kautta ja silloin meni lentokentillä aikaa pari päivää.

      Jos ilmansuunta on tuttu ja Karibialainen elämänmeno on mieleen, sinne vaan! Paikassa on rento lomatunnelma, paljon nähtävää ja edullinen hintataso.

      Adios!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      296
      11531
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      144
      7116
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      104
      5922
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      42
      5249
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      52
      4361
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      4179
    7. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3591
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3584
    9. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      81
      3177
    10. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3115
    Aihe