Kaikki Lappeenrannassa on perseestä, miehet on perseestä , naiset on perseestä, teinit on perseestä, eläkeläiset on perseestä, koiranomistaja on perseestä.
Sitten venäläisiä on aivan liikaa ja ne käyttäytyy ihan miten sattuu, kaupunginisät vielä paapoo niitä eikä välitä yhtään suomalaisista.
Täällä ei ole yhtään hyvää kauppaa ja jos on niin se vähintäänkin väärässä paikassa, niin ja Eekoo on perseestä.
Yhtään hyvää ravintolaa tai baaria täältä ei löydy. Ravintoloista saa vaan veronkiertokebabia tai ylihinnoiteltua moskaa. Baareissa on vaan kallista kaljaa ja huonoja naisia/miehiä.
Kaupungin päättäjät eivät osaa tehdä yhtään hyviä päätöksiä ja sitten on tietysti Kaupunki yhtiöt mitkä vasta perseestä onkin, johtajanaan itse suuri saatana Hultin.
Venäläisetkin käy täällä vaan lentämässä kaupungin rahoilla etelään, sotkemassa kaikki paikat, etuilemassa jonossa ja ajamassa kolareita.
SaiPakin häviää aina.
Naapurikunnatkin on ihan perseestä.
Ainiin, mainitsinko jo venäläiset.
Sitten venäläisiä on aivan liikaa ja ne käyttäytyy ihan miten sattuu, kaupunginisät vielä paapoo niitä eikä välitä yhtään suomalaisista.
Täällä ei ole yhtään hyvää kauppaa ja jos on niin se vähintäänkin väärässä paikassa, niin ja Eekoo on perseestä.
Yhtään hyvää ravintolaa tai baaria täältä ei löydy. Ravintoloista saa vaan veronkiertokebabia tai ylihinnoiteltua moskaa. Baareissa on vaan kallista kaljaa ja huonoja naisia/miehiä.
Kaupungin päättäjät eivät osaa tehdä yhtään hyviä päätöksiä ja sitten on tietysti Kaupunki yhtiöt mitkä vasta perseestä onkin, johtajanaan itse suuri saatana Hultin.
Venäläisetkin käy täällä vaan lentämässä kaupungin rahoilla etelään, sotkemassa kaikki paikat, etuilemassa jonossa ja ajamassa kolareita.
SaiPakin häviää aina.
Naapurikunnatkin on ihan perseestä.
Ainiin, mainitsinko jo venäläiset.
Vastaukset 31
Vanhimmat
olen samaa mieltä :)
Lappeenranta on Suomen peräreikä!!! Voitaisiin järjestääkin kesällä satamassa kunnon peräreikä juhlat. Valittaisiin myös vuoden peräreikä. Äänestäisin Hultinia!!!
On tässä kaupungissa kuitenkin yksi hyvä ylitse muiden, se o. ...... .. ....... ......!
Lappeenranta, onko se nyt siis tämänhetkinen uusi Suomen suurin valaistu hautuusmaa..? Jos on niin mahtaa Kouvolaa nyt kyrpiä kun veimme heidän tittelinsä:)
No mut on se Kouvola kuitenkin enemmpän perästä ko myö, ja Turkuhan ikuinen pers*reikä., ei sovi pysyvää titteliä höilt varastaa.
Onneks kuitenkin Lepposranta (?) on muutakin, ku suoli 24.n "keskustelupalstan" mielipiteet... toivottavasti ei vaan luisuttais yhtään enempää siihen suuntaan...!
Ite oot perseestä. Näin kun synnyit.
Totta on joka sana tuossa edellä, olen asunut useammalla paikkakunnalla ja L:ranta on niistä junttimaisin, todellinen takapajula.Eihän täälä edes tapahdu yhtikäs mitään, ollaan vaan pomojen kertoessa satuja , tarinoita joita joutunut kuulemaan kyllästymiseen asti. Ja entäs sitten kaupungin ylpeyden aihe Saimaan Pallo, parin kolmen viimeisen joukossa joka vuosi, miinusta tehden, heh heh ! Nyt tehdään uusia sopimuksia mestis pelaajien kanssa joka tietää sitä että mitään uutta ei ensi kaudellakaan saipan leirissä, löytyy edelleen viimeisten joukosta ellei peräti viimeisenä.
Mikä tää Saipa on? Eikö sen pitäisi olla Lappeenrantalainen jääkiekkojoukkue?
Monta Lappeenrantalaista siellä pelaa? Eihän se voi olla Lappeenrantalainen, jos puolet on muualta kuin Lappeenrannasta.
Mikä ero on hauella ja Saipalla?
Hauki saa verkon heilumaan.
Ja sinulle Sieltähän sitä. Muuta helvettiin täältä.
Kyllä täältä muutetaankin hyvää vauhtia, jäljelle jää ainoastaan Sinun kaltaisesi rupusakki joka ei kykyne edes muuttamaan minnekään.
Luepas muiden kaupunkien palstoja, niillä on samanlaisia kirjoituksia niistä kaupungeista. Aina löytyy ihmisiä, joiden mielestä kaikki on p...stä.
Asennemuutos olis ap paikallaan ;)
Lappeenrantalaisten älykkyys on perseestä.
Aika pelottavaa sinänsä, ettei juuri kukaan tunnu tajunneen, että toi eka viesti on sarkasmia... Toisaalta täällä pyörivä porukka on sen verran tyhmää, että tuskin ne edes tietää, mitä "sarkasmi" tarkoittaa.
Suomi24 asiakkaineen on niin perseestä, että jopa niiden perse on täysin perseestä!
Voihan PERSE!
Ainahan meillä on Kotiteollisuus! Miettikää valittajat sitä.
LPR on ihan hyvä paikka kunhan saadaan kaupungin herrat vaihdettua.
niin ja kirpputoritkin on syvältä sieltä !!!
hauki saa verkon heilumaan repesin. Lappeenrannassa on kebabtaisteluita, ei niitä ihan joka mestassa olekaan.
Samaa mieltä!!! Ulkolaiset, niin venäläiset, somalit, saksalaiset kaikki samassa imemässä Kelan rahoja. Ei Helsingissä onnistunut Kelan kusetus, mutta kuulin, että Lappeenrannassa onnistui. Suomi kaatuu, maat myydään venäläisille, laivat virolaisille, urheilijoita tulee ulkomailta kusettamaan Veikkausta peleissä, kauppakeskukset menevät ulkolaisille kovaa kyytiä...etc. Tämän vuoksiko sodittiin...?
Minä sekosin yksisuuntaisilla ja päättyvillä kaduilla etsiessäni asemanseutua...lähdin sitten Kouvolan suuntaan jatkamaan matkaa kun tympäännyin sekavaan liikennesuunnitteluun. Ei kiehdo enää poiketa matkalla pohjoiseen...tai takasin sieltä.
Niin liikennesuunnittelua kuin kaupunkiyhtiöitäkin naureskellaan jo pirkanmaalla asti. Kun ei voinut tosiasioihin vedoten kiistää, oli kuunneltava vain korvat punoittaen.
Viime uutisesta päätellen meillä on sittenkin vielä toivoa.
Et maininnut et lappeenrannan murre kuulostaa ihan helvetin juntilta, nololta ja idioottimaisen typerältä.
''Et maininnut et lappeenrannan murre kuulostaa ihan helvetin juntilta, nololta ja idioottimaisen typerältä. ''
Kunhan sinäkin, pikkupoika, tuosta vielä miehistyt ja kasvaat, huomaat, että murteet vain rikastuttavat suomen kieltä.
Ei kaikkien ole tarpeen puhua samalla tavalla. Snadilaiset sössöttövät suhuässillä ryyditettyä honotustaan, trelaiset päräyttelevät ärräänsä, länsirannikkolaiset töksäyttelevät omalla murteellaan, Laphisa puhuthan hoon päälthä, Savossa viännettään.
Ja tämä on mainio asia.
humppa ei oo perseestä
Ainakin nimimerkki Arse^2 on sieltä!
saipa on savolainen joukkue..hynynen täysi mu...u..lappeenranta on r......siirto kunta ei tätä lpr ää edes suomen kaupungiksi tunnekkaa 85%pelkkiä ry..iä kun meet kauppaa...no ens vuona muutan hevonvittuun täältä
''saipa on savolainen joukkue''
KalPa on savolainen. SaiPa karjalainen. Poju.
Et uskalla kuitenkaan muuttaa minnekään, räkänokka.
heheheheh muuttokuorma on lähtöö vaille joka tapahtuu 3.1.13 adios amigos
Minulla tapahtui 3v sitten, Päivääkään EN OLE katunut !
''muuttokuorma on lähtöö vaille''
Minne muka muutat? Kerro meillekin, tiedämme sitten vältellä kyseistä paikkakuntaa. Kenties jopa mollata sitä siellä niiden keskusteluosiossa.
kjckjxcljvkxcjvljclk
Juu vitun mukava kaupunki :D
Lappenranta on todella syvältä,voi jestas. Ja mitä ihmettä ne
venäläiset tästä murjulasta hakevat,menisivät imatralle, kouvolaan
ja helsinkiin. Tämä paikkaon pöhöttyneitä änkyröitä täynnä.
Elämä täällä on yhtä kidutusta ja alaarvoista normaalille
ihmiselle. Kun saan töitä muualta niin taakseni en tähän
murjulaan katsele.