Koska nyt Fb ehdottaa kavereiksi henkilöitä, joille joskus olen lähettänyt sähköpostia. He eivät ole kaverien kavereita ja ainoastaan sähköpostin kautta olen postia heille lähettänyt.
Missä vaiheessa tuollaisen luvan olen mahtanut Fb.lle antaa?
Onko teillä muilla vastaavia kaveriehdotuksia tullut nyt Fb.n muokattua kohtaa, jossa kaveriehdotuksia voi tarkastella?
Mitä asetuksia täytyy muokata, ettei tuo jatku?
Missä vaiheessa tuollaisen luvan olen mahtanut Fb.lle antaa?
Onko teillä muilla vastaavia kaveriehdotuksia tullut nyt Fb.n muokattua kohtaa, jossa kaveriehdotuksia voi tarkastella?
Mitä asetuksia täytyy muokata, ettei tuo jatku?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jossain vaiheessa kyseli multa lupaa tutkia eri sähköpostitilieni osoitekirjat, vastasin ei ja silti tulee kaveriehdotuksia joiden ehdottamiseen FB on voinut saada tietoa ainoastaan osoitekirjoista joita sillä ei ole lupa tutkia. Lähetin FB:lle kyselyn mitä vittua ne oikein luulevat olevansa. Tuskin tulee koskaan vastausta. Koska tuollaisen asian todistaminen olis liian hankalaa niin FB aivan varmasti polkee tilinomistajan tahtoa vastaan miten lystää. Onhan tuo nähty, ainoastaan jos nousee massaprotesti jotain sen omavaltaisuuksia vastaan niin tapahtuu jotain.
Kiitos vastauksestasi!
Miten tuon nyt estää? Poistamalla profiilin Fb.sta?
Onko sekään enää varmaa, että kaikki tiedot poistuu systeemin muistista?
Onnekseni en siellä tee oikeastaan mitään, hyvin vähän vastaan muiden kirjoituksiin, itsestäni en kerro oikeastaan mitään.
Ja silti saavat haluamaansa tietoa omia reittejään.